2018 İş Fikirleri : Kahvaltı Salonu Açmak

Günümüzde özellikle sosyal ağ ve sosyal ağ mecralarının aktif kullanımının artmasıyla birlikte, kahvaltı salonları olan yoğun ilginin de aynı orantıda arttığını söyleyebiliriz. Bugün özellikle hafta sonları, kahvaltı salonlarının sabah saatlerinden başlayarak, işletmenin belirlediği saate kadar kahvaltı hizmeti vermeye başlamasıyla birlikte, adeta başka bir kültür haline gelen kahvaltı salonları, işletmecilerine büyük gelirler kazandırmakta. Aklında 2018 yılı içinde kahvaltı salonu açma fikri olan ziyaretçilerimiz için detaylı bir bilgilendirme yapmakta fayda olduğu düşünüyoruz. Gelin kahvaltı salonu açmak için nelere ihtiyacımız olduğuna şöyle bir bakalım.

1.Konum Belirlemek:

Hiç şüphesiz kahvaltı salonunu nereye açacağımız işin en önemli kısmıdır. Bunu bütçenize göre belirleyebildiğiniz gibi, kahvaltı salonuna dönüştüreceğiniz yerin işlek bir cadde üzerinde olması, salonunuz dolması ve gelir elde etmesi için önemli bir detaydır. Kendi kahvaltı salonunu işletmek isteyen ziyaretçilerimiz, işe kendileri için en uygun konumu belirleyerek başlayabilirler.

2.Gerekli İzinleri Almak:

Her işletmenin olmazsa olması, belediyeden ve gerekli kurumlardan, işletme açabileceğinize dair gerekli belgelerin alınmış olmasıdır. Kahvaltı salonunuzu nereye açacağınıza karar verdikten sonra yapmanız gereken bu izinleri gerekli yerlere başvurarak almaktır. Başvurularınızı tamamladıktan sonra kurumun size belirttiği tarihten itibaren salonunuzu şekillendirmeye ve kurmaya başlayabilirsiniz.

3.Bütçe

Salonunuzu açmayı düşündüğünüz yerin kirasına göre belirlemeniz gereken bütçede farklılıklar olabilir. Aylık kirası 1000 TL olan yerler bulabileceğiniz gibi, bu rakam 10 Bin TL ve üzerine de çıkabilir. Bahsettiğimiz gibi önemli olan salonunuzun bulunduğu yerin değeri ve işlekliğidir.

Kahvaltı Salonu Açarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Kahvaltı salonunuzu açtıktan sonra geliriniz hakkında bir bilgi sahibi olmayı istiyorsanız şayet, bu işten yüksek meblalar kazabileceğinizi bilmeniz gerek. Önemli olan tabii ki sunduğunuz hizmet ve kalitenizdir. Bugün tanınmış kahvaltı salonlarının aylık hatta haftalık gelirleri inanılmaz rakamlara ulaşmaktadır.

Bütçeyle ilgili sorunları olan ziyaretçilerimiz, kahvaltı salonu bayiliği veren firmalarla da görüşerek, bayilik alarak daha düşük bütçelerle kahvaltı salonu açabilir ve para kazanmaya başlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Telefon Uygulamalarıyla Evden Para Kazanma 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*