Akbank Kredilerine Nasıl Başvurulur?

Akbank pamuk üreticilerine finansal açıdan yardımcı olmak amacıyla 1948 yılında Türkiye’nin pamuk yetiştiriciliği merkezi olan Adana’da kurulmuş özel bankalardan biridir. Dünya genelinde 500 bankanın bulunduğu listede 94. sırada olan Akbank, hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet vermektedir.  İlk yurt dışı temsilciğini Almanya’da açılmıştır ve daha sonra ise yurt dışı faaliyetlerini büyüterek ilk Türk özel sektör bankasını olarak Ak International Ltd.’i hizmete açmıştır. Şu an Türkiye içinde bulunan 780 şubesiyle ve dijital bankacılık çalışmalarıyla hizmet vermektedir.  Krediler ise bu hizmetlerinden biridir. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi başta olmak üzere çeşitli krediler vermektedir. Akbank sayesinde ihtiyaç kredisine %1,51,  taşıt kredisine %1,15 ve konut kredisine de %1,05 faiz oranlarıyla sahip olabilirsiniz.

Akbank kredilerine nasıl başvurabilirim?

1- Şubelere sizden istenilen belgeleri götürerek başvurunuzu yapabilirsiniz.  Nüfus cüzdanınız veya pasaportunuz, son döneme ait adresinizi belli eden fatura ya da ikametgah belgesi ve gelir belgeniz  kredi başvurunuz için yeterli olacaktır.

2-  Akbank müşterisiyseniz İnternet şubesine bilgilerinizle giriş yaparak istediğiniz krediye başvurabilirsiniz.

3-  Akbank Mobil  uygulaması üzerinden Direkt Kredi adıyla şubeye gitmeye ve imzaya gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

4- Direkt Kredi ile telefon şubesi aracılığıyla sizden istenilen bilgileriniz doğrultusunda kredinize başvurunuzu yapabilir ve şartları sağlıyor olmanız durumundaysa  100.000 TL’ye kadar krediniz anında hesabınıza geçmektedir. Akbank telefon şubesi numarası 444 2 524 ile krediniz bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Kredi Kartlarına Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*