AVM’de Stand Aç, Para Kazan

Alışveriş merkezlerinin hızla yayılmasıyla birlikte AVM’de stand açarak para kazanmak önemli bir iş kolu haline geldi.Peki AVM’de stand açarken nelere dikkat edilmeli? Kazançları ne kadardır? Kiraları ne kadardır?

Birçok girişimcinin,yatırımcının AVM’lerin cazibe merkezi,potansiyeli,stand açmanın düşük maliyeti ve hızlı kurulu olması gibi avantajlarıyla AVM’lerde stand açmaya yönelmekteler.

Öncelikle yapılması gereken iş kuracağımı standın ne üzerine olduğudur.Bu işin stand için uygunluğu kontrol edilmelidir.AVM’lerdeki standlara baktığımızda belli başlı işler yapıldığı görülür.

  • Bardakta mısır satışı
  • Kitap,dergi ve gazete satışı
  • Açık parfüm satışları
  • Kozmetik ürünlerin satışı
  • Pratik telefon ürünleri satışı
  • Saat satışı

AVM’lerde stand açmak için yukarıdaki işlerden birisini seçebilirsiniz.Özellikle kar marjlarını araştırarak kar oranlarınızı yükseltin.

Kar marjı yüksek işler olan bardakta mısır ve açık parfüm ile hem çok para kazanabilir hem de sürümden iyi gelir elde edebilirsiniz.Hızlı tüketimi zor olan saat ve kozmetik ürünler konusunda sıkıntı çekilebilir.O yüzden seçtiğiniz işte öncelikle yeterliliğiniz olmalı ve satışı hızlı olan işleri seçmeniz faydanıza olacaktır.

Standların Kazançları

Bahsettiğimiz sektör/ürünlerde stand kurmak isterseniz iyi paralar kazanabilirsiniz.Özellikle gıda üzerine çocukların seveceği,yetişkinlerin geleceği ürünler sizlere iyi paralar kazandırabilir.Bardakta mısır satışı yapan bir standın ortalama aylık geliri 3-4 bini bulabiliyor.İyi bir AVM ve yer seçimi yaparak bu rakamları yükseltmek sizin elinizde.

Stand Kiraları

Stand kiralarına AVM yönetimleri karar vermektedir.Standın büyüklüğü,çalışma alanı,bulunduğu şehir ve lokasyonu kirayı belirleyen temel unsurlardır.Ortalama 5 m2 bir stand için minimum 1.000 tl desek yanlış olmaz herhalde.İyi bir AVM,yer ve iş seçerek verilecek kirayı 3-5 gün içerisinde rahatlıkla çıkarmanız mümkündür.

Stand açmanın önemli avatajlarından birisi de ortak giderlere karışmıyor olmaları,dükkan masrafları gibi birçok gider kaleminden muaf olmalarıdır.

Bir önceki yazımız olan Polat Yıldız'dan Bayanlara İş Fırsatı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*