Beste ve Şiir Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde para kazanmak ve gelir elde etmek için binlerce yol var. Ancak bu yollar bazen aşırı derecede sıkıcı, bazen yorucu, bazen de düşündüğümüz ya da hayal ettiğimiz kadar kazandırmıyor. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz iş fikri ise hayallerinizde ki işi yapmanız için bir fırsat olabilir. Bunun da ötesinde çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Hayatında hiçbir şiir yazmamış çok az insan vardır. Hayatının belli bir döneminde, ders ya da ödev için bile olsa, her insan en az bir kez şiir ya da beste yazmış, ya da bir şeyler karalamıştır. 2016 yılıyla birlikte bestelerinizden, yazdığınız şiirlerden para kazanabileceğinizi söylesek? Kesinlikle mümkün. Sadece birazcık yaratıcılığınızı konuşturmanız gerekiyor hepsi bu. Malumunuz özellikle müziklerin ve şiirlerin internette ya da sosyal ağlarda, eskiye göre çok daha hızlı yayılıyor oluşu, binlerce yeni şarkının ya da bestenin, aynı zamanda şair ve şiirlerin hızla tanınmasına yol açtı.

Bu yazımızda sizlere, yaptığınız besteleri satarak, ya da yazdığınız şiirleri insanlarla buluşturarak nasıl para kazanabileceğinizi detaylarıyla anlatmak isteriz.

Beste Yaparak Para Kazanmak

Önceki senelerde ünlü sanatçı ya da şarkıcılar, bir şarkı almak istediklerinde, ya da yeni bir şarkıya ihtiyaç duyduklarında, daha önce tanınmış beste yazarlarıyla çalışmayı, parçaları onlardan almayı tercih ediyorlardı. Fakat artık durum pek öyle değil. Yeni müzik tarzların ve zevklerin ortaya çıkışıyla birlikte, artık sanatçılar iyi ve kaliteli müziğin peşine düşmüş durumdalar.

Sosyal ağları sıkça kullanan biri olarak son birkaç senedir gözümden kaçmayan bir durumu da bu noktada sizlerle paylaşmak ve hevesinizi arttırmak isterim. Kişisel hesaplarını takip ettiğim ünlü sanatçı ya da şarkıcılar, artık siz bestelerinizi onlara yollamadan, kendileri hesaplarından mail yada iletişim adresleri paylaşarak bestelerinizi onlara göndermenizi bekler durumdalar. Elbette bunu ellerinde hiç şarkı ya da beste olmadığı için yapıyorlar dersek yanlış düşünmüş oluruz. Burada amaç, müziklerine farklı tatlar katmak ve yeni şeyler keşfetmek. Çünkü bir beste yazarının yaptığı her beste ile çok farklı şeyler vaadetmesi her zaman mümkün olan bir şey değildir.

Kendi bestelerini yazan ve bu bestelerini ünlü sanatçılara göndererek para kazanmak isteyenler için neler yapabileceklerini adım adım anlatmak isteriz;

 • İlk olarak sosyal medya hesapları olan ve aktif kullanan sanatçıları takip listenize almalısınız. Bestelerinizi sanatçıların paylaşacakları mail yada iletişim adreslerine gönderebileceğiniz gibi, profil bilgilerinde yer alan menajer iletişim adresleriyle de paylaşabilir ve gönderebilirsiniz. Bu noktada size önerimiz besteyi sanatçıya bestenin küçük ya da kısa bir demosu ile birlikte göndermenizdir. Sanatçının besteyi müziği ile birlikte anlaması bakımından, sadece sözleri göndermekten daha etkili olacaktır.
 • Yukarıda anlattıklarımız pek bana göre değil diyorsanız ve işi daha yavaş ve tanınarak yapayım, ben bu işte daha ciddi düşünüyorum diyorsanız sizin içinde söyleyeceklerimiz var elbette. Bestelerinizi kendi kaydınızı alarak sosyal medya araçlarında, sosyal ağlardaki müzik sayfalarına göndererek paylaşın. Dikkat etmeniz gereken ileri zamanlarda birinin çıkıp bestenizi sahiplenmek gibi bir sorun ortaya çıkarmaması için, bestenizin telif haklarını almaktır.

Şiir Yazarak Para Kazanmak

şiir yazmak

Beste yapıp satmaktan daha popüler ve herkesin az çok yazabildiği bir edebi tür olan şiirlerinize güveniyorsanız, şiirlerinizi sosyal medyadan ve sosyal ağlardan paylaşabilir, potansiyel okurlarınızla buluşturabilirsiniz. Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz nokta, ilk etapta bu şekilde para kazanmanın kolay olmadığını bilmeniz gerekiyor. Size para kazandıracak aşama, şiirlerinizle birlikte tanınmaya ve sevilmeye başladığınız nokta olacaktır. Budan sonra yapmanız gereken, ücretli e-kitap platformlarından kitap olarak şiirlerinizi satmak yada herhangi bir sponsor aracılığıyla yayınevlerinden kitabınızı çıkartmak.

Bir önceki yazımız olan Link Kısaltarak Para Kazanmak 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

217 yorum

 1. SENSİN CANIM
  HERGÜN ATAN KALBİM DURACAK BİR GÜN.
  TOPRAK OLDUĞUMDA UNUTULACAĞIM.
  BANA AYİT HERŞEY SEN BİLE CANIM.
  BELKİDE ELLERE YAR OLACAKSIN.

  YIRTIP ATMA RESİMLER SİLME SAKIN MAZİLER.
  UNUTTUNMU O GÜNLER SENİ NASIL SEVDİGİM.?
  AĞLIYORUM GİZLİ GİZLİ DÖNSEN ARTIN BANA GERİ.
  AYLAR GEÇTİ YILLAR GEÇTİ UNUTAMADIM BİR GÜN SENİ.

  NEREDESİN KİMİNLESİN BEKARMISIN EVLİMİSİN?
  ÖZLÜYORMU BENİ BENİ KALBİN? ŞİMDİ SENSİZ DERBEDERİM.
  KARA KADER KÖR TALİHE SÖYLE CANIM BEN NEYLİYİM?
  ALLAH ŞAHİT TEK SEVDİĞİM SENSİN CANIM SENSİN CANIM
  ELA GÖZLÜM CEYLANIM KARA KEFENİM MEZAR TAŞIM.
  GÖZÜMDEKİ NAZLI YAŞIM HEM FUSLATSIN HEM BAHARSIN.
  SANA HASTA OLDU GÖNLÜM İSTE ÖLEM İSTE GÜLÜM.
  SENSİN BENİM ŞAH DAMARIM SENSİN CANIM HAYATIM.
  BIRAKMA TUT ELLERİMİ VUR PIRAGA YÜREĞİME.
  SENİ ANLATIR GÖNÜL DİLİ SENSİZ NEFEN NE HADDİME.
  SENDEN AYRI HER SANİYE BANA ZULÜM BİR İŞKENCE.
  SON NEFES DE BAK DİLİMDE SENİN CANIM SENSİN CANIM.
  SÖZ:HÜSEYİN AKTEPE

 2. bir yana dursun kaşın gözün saçların
  titretmeye kalbimi yetiyor adın
  bir damlacık aşkım yüküdür dağların
  gözlerimin gördüğü en güzel kadın
  05454929280

 3. Gönlüme bır hançer saplanir sanki
  Geride kalan günler aklıma gelince
  Dünyam yıkılır Kahrolurum inan
  Seni başkası ile dusununce

  Cildirmak üzereyim aklım başımda değil
  Mutluluk uzakta yakında değil
  Acı çekmek için mi sevdim seni
  Neyin pesindesin güzelim belli degil..!arkadaşlar sizce guzelmi ilk defa bır siirimi paylaşıyorum yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

 4. Birçok siirim var bunları satmak istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

  Sen Aşkın Kendisisin

  Baştan beri sevdim seni sessizce
  Uyumadım yildızlara bakacagım diye gece
  Sensin sayfamdaki her cümle
  Sen aşkin kendisisin

  Sanma unuturum geçer acılar
  Sensizlik çok zor canim yanar
  Sen yoksan yanar buralar
  Sen aşkın kendisisin.

  Her cümlemde saklıdır adın
  Sevdan Var kalbime yakın
  Hayallerim senle akın akin
  Sén aşkın kendisisin…

  Aslı kanbur
  Ulaşım instagram@sair_asli

 5. sanmaki o yağan yağmurlar bir tek seni ıslatıcak,önce damla damla düşecek saçlarıma sonra süzülecek gözlerimden yüreğime doğru,hiç unutmadım bir mayıs yağmuru ve günlerden bir çarşambaydı05535533770

 6. Bu şiiri ülkeyi kirleten hayatı boyunca bi amacı olmamış kimseye iyilik yapmayan ama gösterişte en önde koşan ülkemizin milli atıklarına yazdım..

  Merhaba banyoya tükürülmüş çocuk
  Bugün yeni bir slogan öğren
  Sonra sende tükür sokaklara
  Yaşamadığın herşeyi yaşamış gibi
  Davana baş vermiş bir yiğit gibi kas omuzlarını
  Ve çığlık çığlığa tükür
  Annenden daha doğurgan sokaklara
  Güzel sözlerle kirli işler yap
  Baban gibi tıpkı herşeyi kirlet
  Kötü insanlara ana bacı söv
  Bağıra bağıra alkışlasın türbanlılar
  Öpücük versin mini etekliler
  Sırtını sıvazlasın sivri burun siyah ceketli aydınlar
  Sonra el ele tutuşsun ülke
  Korna seslerine bağırsın küfürlerini
  Sonra kanalizasyon çukurlarından güller açsın
  Ama bok koksun.

  • Ben hep söyledim; söz büyüdür, söz anidir, rastlantıdır.Ben de öyleyim, ani’yim, rastlantıyım, aynada gördüğünden beterim.
   Ben sözü kısık, sesi kesik, çokça kederli bir genç kadın..Ben çokça büyümüş bir göğüs ağrısına sahip, ben tanrım nasıl da hiçlikten öte değilim.Pasif agresiflik sularda gergin mürekkep balıkları gibiyim.
   Acım da, hüznüm de, mutluluğumda kalemimdedir.

   • Şiir yazmak kolay…ama seni anlatmak zor…bir kağıt bir kalem değil olay…seni yazmak zor….her kalem yazamaz seni…her dil anlatamaz seni… sensin insanı şair yapan… sensin aşk şiirleri yazdıran…seni anlatmayan şair olamaz…seni anlatmayan şiir okunmaz…. Merhaba Zeynep hanım… şiirinizi okudum… güzel… elinize yüreğinize sağlık… sizinle karşılıklı güzel sözler ve şiirler paylaşmak isterim…. Teşekkür ederim…

  • merhaba zeynep hanım yorumlarda gördüm sizi
   Ben kendim anlamlı sözler yazıyorum yorumunuzun altındaki şiiri okudum ve çok beğendim ciddi anlamda söylüyorum kendim şiir yazdığın için bi çok ünlü şairin şiirlerini bile beğenmezken sizin ben hep söyledim diye başlayan şiirinizden çok etkilendim etkilenmemin maksadı şu olsa gerek benim çok farklı şiir okuma anlama yazış tarzım vardır şiirimin en etkileyci en can alıcı son mısrası olacak şekilde son satırımın son cümlesi noktayı koyduğuma değmeli ki şiirimin son satırına koyduğum nokta asıl şiirin bitimi değil şiirin başlangıcı anlamını taşımalıdır. sizin şiirinizi okuduğumda sanki kedim yazmışçasına gibi bi duyguya kapıldım böyle bir duyguyu ilk defa yaşaoyorum cidden helal olsun başarıların devamını diliyorum başka şiirlerin varsa (mutlaka vardır 🙂 ) okumak isterim şiirlerinize ulaşabileciğim link,dosya,web adresi verebilirseniz okumaktan şeref duymakla onurlandırmış olursunuz beni.
   malikirimm@gmail.com

  • merhaba şiirlerim var güzel olduğna inanıyorum güzel yorumlar alıyorum 100 e yakın yazdım örnek vermek istemedim gelecek cevaplara göre .. bikitap çıkarmak istiyorum ama ilerleyen yıllarda belki.. bu konuda önerileriniz nedir arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

 7. Eski Türkçe ile şiirlerim vardır. Acil paraya ihtiyacım var ve satmak istiyorum. Şiirimin ilk dörtlüğü şöyle;

  Yărı, Yaradan imiş,
  Çare kul ise, derman Yăr imiş.
  Gönlüne pahitaht kuran bu măhluk,
  Az ile öz olur imiş.

  konu ; Mevlana

 8. Babamın yazmış olduğu şiirleri ücretsiz olarak sanatçılarla buluşturmak istiyoruz İbrahim sezer antoloji.com da şiir kitabında yer alan tüm şiirleri mevcuttur TRT sanatçılarının da önceden seslendirdiği eserleri bulunmaktadır Eyüp uyanıkoğlu dönenem eseri örnek bir eserdir iletişim için dönüş yapmanızı rica eder ücret talep etmeden babamın eserlerini yaşatmak istiyoruz kültür dergisinin yazarı Gülten Çiçek Cemal safi nin beğenisini kazanmış biridir. İyi çalışmalar dileriz.

 9. Iyi gunler,
  Yazmis oldugum cok sayida sarki sozu var ve bunlari degerlendirebilecek, ses sanatcilarina, bestekarlara ulastirip tanitimini ve pazarlamasini yapabilecek bir sirket ya da sahisla anlasmak istiyorum.
  Eger bu konuyla ilgiliyseniz cevabinizi bekliyorum.
  Saygilarimla,
  Ayten Yakar
  Tel.: 0535 414 6695‭‮
  > ‭Mail adresim : linet.yakar@gmail.com

 10. ===BUZ TUTMASIN KALBİN===
  Hey hasretine yandıgım
  İçimi titretenim ugruna kurban oldugum sen nerelerdesin..?
  Alıştırma yoklugun ne olursun
  Buz tutmasın kalbin
  Çünkü buz tutmuş kalbin erimesin güneşlerimde
  Vakit gece yarısı
  Ve ben yine uykusuz gelişini bekliyorum bu yas tuttuğum mahtemi karanlık akşamlarımda
  Özledim seni çok özledim
  Gülünce gözlerinin içini parlayışını
  Parıldayan gözlerinle bakışını özledim gel
  Ne olursun incitme beni
  Kanıyorum böyle bazen kuruyan ağaç misali döküyorum yapraklarımı
  Bize sonbaharı yaşatma ne olursun gel
  Yanarım bir vakit gelince üşüyorum yoklugunu düşününce
  Gel ilkbaharım gel güneşim gel ne olursun direnişim gel
  Gök yüzüne bakarak sayıgımız yıldızları sayıyorum hep biri eksik çıkıyo
  Beraber ektiğimiz çiçekleri onlar bile soluyo
  Gittiğin yerlerde mutluysan kal
  Unutturuyorsa yaşadıklarımızıda kal
  Daha çok seviliyorsan ve acımıyorsa bensizken için kal
  Hiç umursamıyorsan beni sevmediyse ve buz tutmuşsa kalbin kal
  Ve birdaha hiç gelmeyecekmiş gibi öldü bileyim seni
  Ve sen sana ait oldugun yerde kal
  =========================
  Yazar = Takma isim =Batu Bayraktar
  Gerçek isim = Ferhat Mastarlı
  NOT = Bu şiiri youtube üzerinden de dinleye bilirsiniz

  0546 488 96 97

  https://www.youtube.com/watch?v=n5xBRcfAVew

 11. deniz kumsaldaki kumları siler
  zaman geçmişteki anıları siler
  ama hiç bir şey kalpteki sevgimi aşkımı silemez

  çok güzel şarkı sözleri yazıyorum almak isteyen varsa parayla satıyorum
  0536 029 8388

 12. Arkadaşlar bende 17 yıldır şarkı sözü yazıyorum bu ünlüler öyle yapıları var ki artık tanınmaktanmı artisliktenmi neden anlamadım,en güzel şarkı sözünüde yazsan en güzel besteyide yapsan almıyorlar,o şarkı sözlerini bestelerini satan arkadaşlarla nasıl yapmış satmış bilmiyorum,çok şarkıcıya gittim ooo hepsi bıkmış usanmış artık onlarda iş yapmıyor bir yerde şarkı söyleyip para kazanma derdinde geçinme derdinde,şunuda bilin ben müzik yapan arkadaşları tanıyorum piyasada müzik işi bitti duruldu,birde güzel şarkı sıkıntısı varmış çıkmıyor güzel şarkı ben bakıyorum şarkı sözlerine arkadaşların çoğu basit yazılmış saçma,inanın insan usta yazarların yazdığı şarkı sözlerini görünce okuyunca anlıyor,şimdi sizlerin yazdığı şarkı sözlerinde baksan çok hata çıkar,cümle ölçüsü var hece ölçüsü var,yani öyle kolay değil düzenleme yapılmalı,mesela yüz tane şarkı sözü yazdıysanız mutlaka bunların üç dört tanesi güzeldir süperdir herkes öyle değil tabi,size son olarak tavsiyem şarkı sözlerini temize çekip bir kağıtta ünlü birine gösterin ulaştırın bir şekilde bir yere gelmesini bekleyin imza günüde olabilir eline tutuşturun ne istiyorsanız onu yazdığınız kağıdı,birde öyle oturduğun yerden şarkı sözü satamazsın ooo kolaymı öyle,noter tastikli olacak bir noter tastiklemek 150 200 tl şarkı sözü başına,başka bir önerim besktekarlar.com var üyeliğinizi yükseltirseniz 63 tlmi gold üye şeyleri eser gönderebiliyorsunuz ünlülere ulaştırıyorlar offff yoruldum yaz yaz daha ne yazayım,benimde bomba gibi bir şarkım var inşallah tüm türkiyede olacak dünyaya yayılacak adı üzülmem diye adı yeter,yolunuz açık olsun arkadaşlar.

 13. ya arkadaşlar prostat amcaların menopoz teyzelere yazdığı şiirler gibi yazmayın şunları. bunlar nedir ya. tamam var olan piyasa da çok daha kötüleri dönüyor ama içerik olarak biraz zorlayın..

  şiirin derisini yüzüyorsunuz canı canındayken canı çıkıyor.

  birincisi ironi nedir onu öğrenin sonra aforizma üstünde durun.

  ne bilim bir kaç anlamı olsun yazdıklarınızın her dinleyen farklı bir şey yakalasın.

  öyle çok büyük düşünmenize gerek yok. güneşe ay’a bütün tabiat olaylarına ihtiyacınız yok. herkesin ulaşacağı şeyler olsun.

  bir yerlerde yaşıyor olduğunu bilmek bir yerlerde yaşamaya sebep .

  ateşe uçan kelebekler gibi yanacağını bilerek sevmek.

  güneş çiçek için doğsa da olur habersiz olsa da olur…ışığın gelsin yeter biz de kanatta da çok can da..

 14. ya arkadaşlar prostat amcaların menopoz teyzelere yazdığı şiirler gibi yazmayın şunları. bunlar nedir ya. tamam var olan piyasa da çok daha kötüleri dönüyor ama içerik olarak biraz zorlayın..

  şiirin derisini yüzüyorsunuz canı canındayken canı çıkıyor.

  birincisi ironi nedir onu öğrenin sonra aforizma üstünde durun.

  ne bilim bir kaç anlamı olsun yazdıklarınızın her dinleyen farklı bir şey yakalasın.

  öyle çok büyük düşünmenize gerek yok. güneşe ay’a bütün tabiat olaylarına ihtiyacınız yok. herkesin ulaşacağı şeyler olsun.

  bir yerlerde yaşıyor olduğunu bilmek bir yerlerde yaşamaya sebep .

  ateşe uçan kelebekler gibi yanacağını bilerek sevmek.

  güneş çiçek için doğsa da olur habersiz olsa da olur…ışığın gelsin yeter biz de kanatta da çok can da….

  • On numara bir cevap yazmışsınız tebrikler. Ayrıca benimde düşüncelerime resmen tercüman olmuşsunuz teşekkürler.:) Bende şiir ve güfte yazıyorum, burada yazılanları okuyunca binlerve kez yüreğime minnet duydum. Birtek sizin yazdıklarınız ilgimi çekti. Saygıyla kalın… (Seda)

 15. Aşk ve Korku
  Korkuyorum , beni sevmemenden korkuyorum
  Başkasını seversin diye korkuyorum
  Sesinin tonuna aşığım
  Öğrenirsin diye korkuyorum
  Başkalarına gülmenden korkuyorum
  Seni benim kadar sevmezlerse bile
  Sevme olasılığından korkuyorum.
  Gözlerinin içinde parlayan ışığı
  O kahpeler görecek diye korkuyorum
  Gözlerimi alamıyorum senden bir şey var sende
  Kimsenin bilmediği
  Sadece benim bildiğim bir şey
  Korkuyorum sevdiğim
  Çok korkuyorum
  Kimsenin seni bilmesini istemiyorum
  Hayaline bile aşık olduğum Adam
  Başkasının olursun diye Korkuyorum

 16. ölüm olsaydı ağlar gelmezdim oy
  yürek yakan insan olmazdım oy
  bir tek saçına dünyayı yakardım
  yaşamak neyime le kıze benim
  şu dağı da yakar geçerdim yârim
  toprak olsa arka arka bak yârim
  ben bu yeri neyleyim ben sensiz
  aklıma geldikçe anam yanıyor
  yüreğime bir sızılar geliyor
  üzme yeter artık bu canımı benim.

  • On numara bir cevap yazmışsınız tebrikler. Ayrıca benimde düşüncelerime resmen tercüman olmuşsunuz teşekkürler.:) Bende şiir ve güfte yazıyorum, burada yazılanları okuyunca binlerve kez yüreğime minnet duydum. Birtek sizin yazdıklarınız ilgimi çekti. Saygıyla kalın… (Seda)

 17. Söylemesi sence kolay
  Her günümüz ayrı olay
  Dönmem artık kolay kolay
  Söyletmeyin akşam akşam

  Karakollar alır beni
  Belki bugün belki yarın
  Günahların hepsi bana
  Hesabıma yaz bu akşam

  Gelmeyin üstüme derim
  Varsa cezam ben cekerim
  İstemiyorsan da giderim
  Söylemeyin akşam akşam

 18. öncelikle hrkze mrb arkadaslar yazdıgım bi çok sarkı var simdi burada yazdgm o halde die sarkımın nakarat kısmını sadece sizlerle paylaşmak istiyorum dilediginz tarza şarkı yazabilirm iletişim için size facebook adresimi yazıyorum isteyen herkez ulaşabilir uygun fiyatlarla güzel şarkı sözü arıyan arkadaslar kesinlikle ulaşmanızı tavsiye ederim.. esmer_mert35@hotmail.com tel;05385647250

  O halden anlamıyosa ,senden uzaga at onuda
  Tamamda anlamıyosa , ne diye üzülüp kahroluyosun
  O halden anlamıyosa, aşkına daha uzaga
  Tamamdır ayrılıgın en güzelide onsuz ol AMA…
  o halden anlamıyosa ,, tamamdır gidiyorsa…

 19. Gönül gezer toz eder Aşk bu seni pul ederÇok sevdin de ne oldu? Yar gününü gün eder Bıçak yarası kan gider Sevda kurşunu deler de geçer Sen çektin de ne oldu? Yar ellerle meşk eder Dört Mevsim bahar bekle Yar sever diye sabr eyle Gözlerin yol gözledi de ne oldu Sevdiğin o yar bak şimdi elin oldu.

 20. Tırnaklarimi kesmiyorum bazen elimi birakicak olursan belki tirnak ucuyla yakalarim diye. Sen bana bazen kocaman bi samanlik oldun ben sende igne. kaybolduğum gunler renginin işiltisiyla buldum yolumu. yolum okadar inceydiki cogu zaman tokezledim ama hiç düşmedim ordan. simdi ben o samanliğin neresinde nasil durucağimi bilmiyorum. korkuyorum dik durmaya. Ya bulurlarsa beni. Ya rüzgar eserse kalirsam bi basima……

 21. Yukarıdaki şiirlere sole bir baktım bir tanesi bile güzel değil kafiyeli olanlar artık çocuk şiiri serbest olanlar hep hatalı umudunuzu kırmak istemem ama berbatt

 22. Şiir beste, dediğin okunduğunda içine işlemeli insanın sesini titretmeli örnek,,, haksızmi gözlerim yaşlarla dolsa, haksızmi ellerim saçımı yolsa, haksızmi bu kalbim bin parça olsa, uğrunda harcanan gençliğim için……. Sözler yeter

 23. Bende şiir leri mı satmak istiyorum..Bir tane sini paylaşım….

  DEMEDİMKİ

  Ben sana kalbimi sev diye verdim,
  Bir kadeh misali kır demedimki…
  ne bir sitem ettim nede bir isyan,
  kanayan yaramı sar demedimki…

  bu sevda yüzünden bitmiyor derdim,
  kalbini ver dedin,önüne serdim…
  sevmekse günahım,seni çok sevdim,
  beni yerden yere vur demedimki…

  sevdam sevdaların divanesidir,
  bunca çile dertten ölsem yeridir.
  gördüğün bu mecnun aşk esiridir,
  kalbimi zincire vur demedimki…

  TAMEL GÜLLE


 24. Tükenmişler memleketinde, güneşli bir gün
  Şafak atınca umuttan, sözler durgun;
  Ölüm sessizliğinde, buldum vehmini
  Hasretin en ücra köşesine, diktim heykelini…

  ıg:@Temucinguven

  Okuyucularım dili çok zengin kullandığımı söylerler. Nerede ise bütün Türk lehçelerinden sözcük ayıklayıp büyük özenle karalarım şiirlerimi.

 25. Geçmiyor Yıllar
  Yıllar kadar yorgunum
  Mazinin eseri olarak kaldı
  O derin yara izleri
  Göz yaşlarım esir kaldı
  Beni bu hale getiren ne
  Size sesleniyorum
  Beni duymuyor musunuz yoksa
  Kaldırın beni bu hayat denilen rüyadan …
  -Asena Gmz 14.05.2017

 26. bestem
  NEDEN BENİ BIRAKIP GİTTİN
  OYSA BEN SENDE TUTULU KALDIM
  UMUTLARIM SENİN ELİNDE
  BENİ BIRAKMA LÜTFEN AŞKIM

  DÜNYA FANİ HADİ GEL SENDE YANİ
  AŞKIMIZ BURADA BİTMESE YANİ
  KOKUNU ÖZLEDİM GEL ARTIK
  NOLURSUN BENİ BIRAKMA

 27. arabesk-fantezı tarzı sarkı sozlerı var pıyasada cok satılcagına ınandıgım sarkı sozlerı.derleyın duzelttın okuyun bu bende bır yetenek anında sarkı sozu yazabılıom

 28. Amatör bir müzisyenim. Geçmişe dayalı yaşadığımız birçok şey, anılar, acılar, sarf ettiğimiz o aşkların gerçekten yaşadığım ve kalpten yazdığım sözlerim, bestelerim sizinle buluşmayı dört gözle bekler. Bu işi para için yapmam normalde. Çünkü bir şarkının, şiirin içinde ruh yoksa bu işi sadece para için yapıyorsan ne o sözlerden fayda gelir ne de şarkılardan. İnsanların zaafları farklıdır. Mühim olan bu zaaflarını anı olarak canlandırmaktır kişiye.Sözümden kastım yaşamak gerekir bir sanatçıysan ve yaşattırmak…..

  Şükrü Kara
  0538 960 98 27

 29. Merhaba oncelikle herkeze hayırlı bayramlar siz degerli abilerim ablalarim ve arkadaşlarım pop rock nostalji arabesk hint her tarda bestelerim mevcuttur çok makul bir fiyata sizlerle paylaşabilir im normalde ücret talep etmezdim yalnız bu aralar maddi sıkıntılarım var ilgilenen siz değerli beyfendi ve hanımların ilestisime geçmesini bekliyorum 05425162927 efsaneasik55@gmail.com saygilarimla

 30. ___________HASRET________
  uzun hasret sonrasında aramadın be sevgilim
  sahte değil kara aşkım sevgidir benim dilim
  kolay değildi ayrılık uzun zamandır hasretim
  ayrılığa dayanmışım ben allahtan bir nusretim

  kollarım kırılmış orda benim melekler ağlar
  bakıp durma sevgili bestelerim seni bağlar
  birçokça kent ayrılınca olamazmış be sevgili
  ayrılık bitti artık hadi gel desem gelir

  kapıda mektuplar birikmiş ayrılıktan haberler
  usumetler çoğalmış ve az olansa sevgiler
  yıllardır hasretinden gözlerimse kör olmuş
  hüsran ile ağlayan göz yaşlarım sel olmuş

  _______İNSANLIĞIN HALİ NE______
  iinsanlık gelir gider bak insanlığın haline
  cahilmişim bilmemişim ben vah benim halime
  savaşlar çoğalmış ve para desen köpekler
  para desen ölür gider bak insanlığın hali ne

  repleri kafiye yapan işte budur kafiye
  insanlığı düzeltmek için rap yazma nafile
  insanlıktan habersizler bu sözlerim cahile
  yurdumda görmek istediğim adam gibi muamele

 31. POP.ARABESK.FANTAZİ VE RAP TARZINDA BİRÇOK BESTELERİM VAR VE BUNLARIN BİR ÇOGU HİT PARÇALAR OLA BİLECEK DURUMDA VE BUNLSRI DEGERLENDİRMEK VEYA SATMAK İSTİYORUM.

 32. Sanki seytan hep sana calisiyor.aklinda bin turlu yalan dolaniyor.donme dolap gibi bir dolup bir bosaliyor kalbinnnn.eglence olmus ask senin icin cok guzel gorunen sahte cicek gibisin

 33. sanki büyük bir suç işledim. yüreğim yüreğine kaydı. ve o zalim kalbini sevdim. gözlerimi gözlerine hapsettim.dipsiz bucaksız bir zindanda. tutuklu gibi sevdim.hasret çölüme azıcık sevgi dilendim.kuruyan aşkım hayat bulsun istedim.susuzluktan kurudum ama sevdim.hasta kalbime sevgi ol istedim.sevginle hayat bulurum diye ümit ettim.kalbimi ölüme terk etmene rağmen sevdim

 34. YEMİNLER OLSUN SENİ UNUTAMADIM. SANA SÖZ VERDİM AMA TUTAMADIM. UNUTURUM SANDIM AMA YANDIM. İŞTE BU YÜZDEN KALBİNE DAYANDIM. . HARLA SÖNMEMİŞ BU ATEŞİ HARLA. ÜSTÜ KAPLANMIŞ TOZLA KARLA. HARLA BEBEĞİM HARLA. KÜLLENMİŞ BU ATEŞİ HARLA. . GÜNEŞ GİBİ GÖZLERİN BALDAN TATLIYDI SÖZLERİN. KALBİMDE BIRAKTIĞIN İZLERİN. OKYANUSLARDANDA DERİNMİ DERİN

 35. Merhabalar, Ünlü bir şarkıcımıza 12 Adet beste arıyorum bestelerde 7 Adet Tatil ile ilgili beste,5 Adet Aşk konulu beste ücreti ve fiyat konusunu bire bir İsmini gizli tuttuğumuz pop sanatçımız ile konuşacaktır bu konuda besteleri olan kişiler veya planlayan kişiler yorumlarınızı ve numaralarınızı bekliyorum. TEŞEKKÜRLER

 36. _____kalp agırısı bu gecermi____
  Vurgun yemiş yüregim bi kalp acısına
  Ayrılık gelmiş dayanmış kapıma
  Gözyaşlarım düşüyor avucuma
  Sen benden gidiyorsun dayanamıyorum
  Yalan dünya yalan dünya aldın onu benden
  Hic acımadan…
  Söyle sılam söyle gecermi söyle
  kalp agrısı bu gecermi böyle
  Aldı seni benden kara toprak

 37. SESSİZLİK
  Sessizce yaşamak gerek hayatı
  Kendin duyabileceğin kadar
  İçindeki fırtınaları sadece sen bilmelisin
  Sadece sen olmalısın hayattaki en değerlin…
  Sessizce sevmek gerek bazen
  Kendin hissedeceğin kadar
  Karşılık beklemeden yaşanmalı her şey
  Sadece sen olmalısın hayattaki en değerlin…
  Sessizce bakmalı gökyüzüne yıldızlara denizlere
  Kendin görebileceğin kadar
  Hayattaki tek gerçeğin onlar olduğunu unutmadan
  Sadece sen olmalısın hayattaki en değerlin…
  Sessizce girmelisin birinin hayatına
  Kendin istediğin kadar
  Güzel sözleri güneşin doğuşu batışı gibi görmelisin
  Sadece sen olmalısın hayattaki en değerlin…
  Sessizce beklemelisin her şeyi
  Kendin beklemek istediğin kadar
  Güneşin batışını gördüysen her şeyin sonu olduğunu bilmelisin
  Sadece sen olmalısın hayattaki en değerlin…
  Sessizce gitmelisin zamanı gelince
  Kendin gitmek istediğin kadar
  Gecenin karanlığında çıkmalı sesin kendinleyken
  Yolun kapanmasını beklemeden gitmelisin
  SESSİZCE SESSİZCE SESSİZCE

 38. 15 e yakın bestem mevcut. sms yoluyla haber vermeniz durumunda e-postanıza birer amatör demo gönderebilirim. ve eminim ki birçok kişi bu şarkıları severek dinleyecektir. şuan da 1 adet telif hakkı olan bestem mevcut. bu besteyi satabilirsem diğr besteleri düzenlemek ve tasdikletmek içim vaktim olacak. diğerlerini tasdikletmeye vaktim ve nakdim olmadı. irtibarat 551 211 49 66

 39. sen sevdanın en koyu rengiydin
  en derinlerimden vurdu beni gidişin
  oysaki kalbimde rengarenk bir gül bahçesiydin
  razı olurum seni mutlu edicekse bitişim
  bogazıma kadar dügümlenen kara sevdan
  ah bir an olsa da yanında olsam
  çocuk misali coşardı deli gönlüm
  şu sensiz benligime sarılsan
  warlıgın war ediyor beni
  adam sayıorum geçmişimi
  sevmenin adı sanı sendi
  ve gidişin benim son nefesimdi.

 40. herkese selamlar benım yüze yakın şiirım var değerlendırmek istiyorum
  özelıkle türk halk müzüğü ile ilgilenenler veya bana hangı konuda şiir isterlerse yazarım o yeteneğım var telefonum 05325669834

 41. Elimde mükemmel tek bir pop çıkış şarkısı var eften püften değil gercekten 1nci sıralarda yer almak isteyen çatır çatır şarkıyı tokatlayrak okuyacak sıkı bi popçu olmassa 100 binde verse vermem beni bilen bilir arda kambeldak nete yazarsanız cıkarım kendime ayırdığım şarkıydı solistliği bıraktım eşimden dolayı 0541 610 34 84

 42. Sevmek dururken küskünlük niye be dostum sen giy post dışarı çok soğuk kalın tut üstünü hasta olma koru kendini fazla

  soğuk alma çıkarsın dışarıya her taraf beyaz kaplı kar ❄️ içinde beyaz beyaz parlar durur tıpkı bi yıldız ⭐️ gibi sinyal verir kışı soğuktur yazı sıcaktır dünyanın

  Rüyası olmaz gerçeği olur hayatı olmaz dünyası olur sevmesi çok güzel olur anlamak mümkün değil böyle mucize nerde nerde olur. sairsozyazari İnstagram isteyen bana ordan ulaşa bilirler ✍

 43. Deli divaneyim sana bi çareyim bu acıları senin için kalbime ❤️ gömer giderim bi hayat düşün benim için o şekil sesin kulağıma geliyor içinde çınlama sesi beni uyandırıyor

  Seni çoktan affettim bu sevgiyi
  Ben hakkettim seni gördüm bi an o sesini farkettim gitti gönül
  Çok uzaklara gelmez artık yanıma ah bu deli şansıma tüküreyim ben

  Sana gönül bağladım seni düşündükçe hep ağladım
  Bulamadım seni hiç bi yerde kahrımdan mahvoldum gül misali soldum her yanım çok soğuk işte bu yüzden hayatım kopuk sairsozyazari ✍☺️

 44. Slm Arkadaşlar bende şarkı sözü çok var istediğim gibi yazıyorum müzik kulağı var. ✍ İsteyen olursa bana bu hesaptan ulaşa bilirsiniz sairsozyazari İstangram Hesabımdan her şekil sözler yazılır. İsteğe göre lütfen ciddi olanlar yazsın ? ✍ İyi günler

 45. Ben seni çok seviyorum
  Inan artık ölüyorum
  Bunu da sana söylüyorum
  Gozlerimi kapiyorum

  Senle iken korkmuyordum
  Hiç bir şeyden tam derken
  Şimdi sen yoksun ya artik
  Ölüyorum ben aniden

  Dinle beni sozlerimle
  Kulak ver sozlerime
  Söylüyorum ya zaten
  Ölüyorum gözlerinde

  Sensiz ken ben bir deliyim
  Çukura girmeyen bir ölüyum

 46. Sevmek

  Aaah aaah aaa aaa

  Tam herşey güzeldi derken
  Ayrılık geldi aniden
  Sevmek yetmiyormuş meğersem

  Aaah aaa aaah

  Bir kere Kırılınca
  Bir daha geri yerine gelmiyormuş
  Düzelmiyormuuuş

  Her insanın sevgisi bir olmazmış
  Bizim sevgimiz ikimizede yetmedi
  Ne kadar çok sevsek de
  Her Birimiz göz yaşı döksek de
  Olmuyormuuuş

  Aaah aaa Aaah

  Umutlar yıkılınca
  Eskisi gibi sevgi kalmıyormuş
  Saygı yitirilince
  Tükenişimiz başlıyormuuuş

  Sizce nasıl olmuş

 47. Merhaba uzun zamandır yapmış olduğum çok sayida bestelerim var ve bestelerime çok güveniyorum amacım bir şekilde onları insanlara duyurmak hiçbir beklentim yoktur sadece şarkılarımı daha çok insana duyurabilecegine inandığım kişiler bana ulaşırsa sevinirim

 48. İstanbul beylikdüzü esenyurtta oturuyorum. Şiir yazıyorum. Şarkı sözü de yazıyorum istek halinde. Çok güzel akrostişler yazıyorum. İhtiyacı olan benimle iletişime geçsin. İşe çok ihtiyacım var.

 49. Benım adım Büşranur Kendime güvenerek Güzel beste yaptım Uygun bulan cevap yazsın hemen iletişime Geçelim Görenlerin Cevap yazmasını Arz ediyorum Lütfen Kendii cümlelerimle Yazdım Göz önunde Bulunduralım lütfen Fiyatı sıkıntı etmeyin Anlasırız. Beğenmenizden Endişe Etmeyinn Lütfen ! Tabikii begenırsınız

 50. İÇİMDEKİ HİSLERİM

  Koşarak yanına geldim
  iyi güzel hayellerimle
  Bir rahatlık vardı bu bedenimde
  Bekledim seni herzaman
  çabuk gelirsin diye
  ama dönmedin

  sadece hayallerim yaşar gibiydi
  seninle yürür gibiydim hayellerime
  seininle gülüyordu bu yüzüm
  ama aslında gerçek şu ki
  seni çoooooook sevdim.

  sessiz şaiir
  NAZİF

 51. kurşun olurdum silahta
  hedefteki sen olsaydın
  karlı dağları aşardım
  ardındaki sen olsaydın
  okşardım tüm dikenleri
  içinde bir gül olsaydın
  uğruna canım adardım
  yanımda tek sen olsaydın
  yağmur olur yağardım ben
  çatlamış toprak olsaydın
  gözyaşımla yeşertirdim
  kurumuş yaprak olsaydın

 52. Arkadaşlar çok profosyonel ve güzel söz yazıyorum her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye yusuf Çeleğen yazıp kendi şarkılarımın sözlerine bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum
  Iletişim 0543 789 95 27

 53. Her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye Yusuf Çeleğen yazıp bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum ciddi alıcılar mesaj atsin
  Whatsapp 0543 789 95 27

 54. Sana baktığımda sevgilim,
  Gördüğüm o huzuru seviyorum.
  Sana baktığım da sevgilim,
  Denizin dalgasını seviyorum.
  Sana baktığım da sevgilim,
  Gökyüzünün mavisini seviyorum.
  Sana baktığımda sevgilim,
  Şirinleri görüyorum.
  Sana baktığımda sevgilim,
  Çocukluk heyecanımı buluyorum.
  Sana baktığımda sevgilim,
  Annemin sesini duyuyorum.
  Sana baktığım da sevgilim…

 55. bugun sensiz uyandım
  seni bulamadım
  nerdeydin dün akşam
  yine aşksız kaldım

  elveda diyorsun ama
  herkes tek bir kere sevmez mi
  senin sevgin gerçek değil miydi
  yatakta bıraktın sessiz beni

 56. Yangın yeri bu yüreğim,
  Sendin mevladan dileğim,
  Vefasızsan ne diyeyim,
  Elveda yarım elveda…
  Elveda sevgili yarim,
  Elveda ilk göz ağrım..devamı sonra

 57. Buradan tanıştığım biriyle yaklaşık 10 besteyi sözüyle kavuşturduk ve Türk sanat müziği yarışmalarına göndermeye başladık. Sizde bu forma uygun şiirler yollayabilirseniz sizlerle de çalışabiliriz. Şiirlerinizin telifli olması önceliğimdir.

 58. Yürek sorguya çekince,
  “Yazı” deyip avuturuz.
  İçine hüzün çökünce,
  “Mazi” deyip avuturuz.

  Sevdaya kurmuştu zemin,
  Ant içip etmişti yemin,
  Dün gibiydi, daha demin,
  “Gazi” deyip avuturuz.

  Ortalığı yıkıyordur,
  Melûl mahsun bakıyordur,
  Yeri göğü yakıyordur,
  “Razı” deyip avuturuz.

  Unutulmuştur her hâlde,
  Ne rüyada ne hâyalde,
  Soruyor musun ne hâlde,
  “Bazı” deyip avuturuz.

  Ayser ÖZBAKIR

 59. Sevmek yetmiyor bazen Sevmek yetmiyor bazen
  Kırılıp dökülmek
  Acı veriyor insana
  Hani bir resmin vardı bende

  Ona bakıp kendimi avuturdum
  Ama şimdi elinde oda yok
  Sevmek yetmiyor bazen
  Insana acı vermiyor bazen

  Bazen diyorum ki keşke bu hataya dusmeseydim
  Nerden bilirdim
  Beni bırakacağını
  Korkaklık yapıp kacacağini

  Beni ağır yaniltin
  Yaktın hayatımı
  Neden böyle yaptın
  Hayatını yaktın

  Sevmek yetmiyor bazen
  Kırılıp dökülmek
  Insana acı veriyor
  Bu sana son mektubumdu

  Bu sana son mektubumdu
  Bu sana son mektubumdu

  Not eğer bu şarkıyı almak isterseniz bana suradan ulasin

  Emineertas229@gmail.çok.tr den mesaj atin

  Yazan) emine ertaş)

 60. —–SENİ SEVİNCE——- YAZAN : DİYAR [MEŞGUFE]
  SENI SEVİNCE BULUTLARMI İNİYOR BAŞIMA BENMİ ÇIKIYORUM
  ONLARIN YANINA ANLAMIYORUM SENİ SEVİNCE KEŞKE YERİNDE OLSAYDIM
  DEDİĞİM KİMSE KALMIYOR YERYÜZÜNDE SENI SEVİNCE KENDİSİYLE KAVGA ETMEDEN
  KENDİNİ KEŞFEDEBILIYOR İNSAN KENDİ IRMAĞINDA YÜZÜYOR YÜRÜDÜĞÜ YOLUN
  FARKINA VARIYOR SENİ SEVİNCE ACI ÇEKMEYİ UNUTUYOR İNSAN
  NEFES DEĞİL HAYAT ÇEKİYOR CİĞERLERİNE KENDİ KİMLİĞİNE BAKIP
  SENİN ADINI GÖRÜYOR SENİ SEVİNCE EFENDİLİĞİM BİLE ŞIMARIYOR
  AZ ÇOKTAN DAHA ÇOK OLUYOR SENI SEVINCE…

 61. Şiir yazmak kolay…ama seni anlatmak zor…bir kağıt bir kalem değil olay…seni yazmak zor….her kalem yazamaz seni…her dil anlatamaz seni… sensin insanı şair yapan… sensin aşk şiirleri yazdıran…seni anlatmayan şair olamaz…seni anlatmayan şiir okunmaz…. Merhaba Zeynep hanım… şiirinizi okudum… güzel… elinize yüreğinize sağlık… sizinle karşılıklı güzel sözler ve şiirler paylaşmak isterim…. Teşekkür ederim…

 62. Bende beste yazıyorum almak isteyenler bana ulaşabilir kendime güveniyorum egerki sende benim gibi bir yere gelmek istiyorsan ben kazanayım sanada kazandırayim 0530 170 47 72

 63. Her yediğimiz tokat’ta her an yalnızlığımızda allah vardı yanımızda
  Zamanın tokatları Bizi büyüttü adam etti ama her tokatında hesapı vardı
  Şimdik ise Atlılar geliyor Devrimleri Devirmeye Her tokkata karşılık

 64. Kırıldı kalbim kalmadı bir ölden farkım tahamül edemem gönül bu sonsuz acılara ayrılın hasreti yeti canıma tahamül edemem gönül

  Ayrılın bedelini defalarca ödedim ödedim borcum bitmedi sensiz günler ayaza kesmiş geceler gibi soğuk yokluna dayanamam

  Bana vazgeç deme vazgeçemem sözlerine yandığım sevdasına kandığım mühür gözlüm vazgeçemem

 65. Sensiz gecelerde halim yaman;
  Sensiz yaşıyamam bana inan
  Seni görmeyince fenadır halım
  Yüreğimde hasert başım yine duman
  Gel inan bana en yürekten seviyem seni..

  Beyendiyseniz lütfen ulaşın bana
  Cok bestelerim var…

 66. “Muhtacım”
  Sevdanla deliye döndüm, kalmışım gece ile gündüz arasında, bırakma beni acı keder içinde muhtacım gülüm muhtacım sana, gek artık dön artıkdayanacak gücüm kalmadı,

  Ayrılık hasretiyle daha fazla dayanamicak bu gönül
  Susma gönül susma bana o hasret gözlerle bakma
  Muhtac oldum o gözlerine bana bir el gibi bakma,
  Bırakma beni güneşle dünya arasında,gel artık dön artık nolursun muhtacım sana….!

 67. Mapus
  Mapusun içinde bir yaşlı adam oturmuş elinde bir kuş, oy mapus mapus hasret mapus gurbet mapus,

  Mapusun içinde bir çocuk ağlar ağlar elinde kelepçe, düştüm bu yola yol yol deil kırlsın kelepçe açılsın kapılar, oy mapus mapus hasret mapus gurbet mapus,

  Yine düştün aklıma yat yat günler geçmek bilmez
  Elimde kelepçe ayağımda zincir, oy mapus mapus hasret mapus gurbet mapus ,,

  Mapusun içinde bir saz çal çal zaman geçmez
  Yatarım yatarım günler tükenmez,, oy mapus mapus hasret mapus gurbet mapus

  Mapusun bahçesinde bir kuş uçar hasret yüreğimi yakar, kimimiz daha çocuk kimimiz efkarlamış
  Oy mapus mapus hasret mapus gurbet mapus..

 68. Merhaba arkadaşlar, benimde bazı şiirlerim ve şarkı sözlerim var. Burada laf olsun diye değil hayatın yaşattığı acı gerçekleri sizinle paylaşmak için burdayım..

 69. Merhaba bende şarkı sözü yazıyorum. Yazdığım şarkı noter onaylanır umarım beğenirsiniz.Büyüyormuyum yoksa,hiç acelem yoktu . Kırıldı kanatlarım, daha uçmamıştım aslında. Ben hariç hangi kapıyı çaldın sen?Aşk es geçti beni.olsun buda geçer belki,daha gidecek uzun yolum var.Katı kurallarım yok herkez gibi, sen yaz hikayemizi, daha yazılmamış boş sayfalarım var.Sensiz geçen günlerim, daha gün yüzü görmemiş hayallerim var…

 70. vuracakmısın bileklerime kelepçeyi yoksa duracakmısın
  alacakmısın içimdeki kor ateşi yoksa feveran edip susacakmısın
  birde gidip yanımdan kabuğunda sızlayan öz gibi saklanacakmısın
  aşk dedim sevgili dinleyecekmi yoksa kaçacakmısın……….
  ……..nasıl olduğuna karar verirmisiniz çalıntı söz yoktur…instagram hesap
  @etceyh01

 71. Her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye Yusuf Çeleğen yazıp bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum ciddi alıcılar mesaj atsin
  0543 789 95 27

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*