Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternette blog yazarak para kazanabilirsiniz.Bir konu hakkında tutkulu,oldukça bilgi sahibi ve birikiminiz varsa bir blog yazabilirsiniz.Kendi bilgilerinizi,fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.İnsanların ilgisini çekecek,bilgi sahibi olduğunuz konularda yazmanız ve düzenli bir şekilde yazı girmeniz önemlidir.

Oluşturduğunuz blog sitenizle para kazanmaya başlayabilirsiniz.Bazı bloglara yazdığınız konuyla bağlantılı firmalar reklam vermektedir.Tabii burada önemli nokta sitenizin trafik yani ziyaretçi yoğunluğudur.Diğer bir yolda Google’ın Adsense reklamlarıdır.Bu sayede sitenizde oluşturulan reklamlara, okurlarınız tıkladığında para kazanırsınız.

Blog Oluşturulurken İzlenecek Adımlar:

  • Bir blog şirketi/yazılımı seçin.Örneğin;blogger,wordpress
  • Blogu kendinize ait bir alan adında mı yoksa ücretsiz bir sayfada mı yayınlayacaksınız ona karar verin.
  • Blogunuza uygun temalar seçin.
  • Blogunuza yazmak istediğiniz konu ile ilgili yazılar girin.
  • Belirli bir içerik girme sıklığınız olsun.Günde 1,haftada 1 gibi.
  • Blogunuzu sosyal medya ve diğer platformlarda duyurun.

Ne Kadar Kazanırım?

Blog yazarak para kazanmak tamamen size bağlı birşeydir.Blog oluşturmak her ne kadar biraz zaman alıcı bir durum olsa da sonrası keyif vermeye başlar.Blog yazarak önemli gelir elde eden hatta milyonlar kazanan fenomen bloggerlar vardır.Sizin de kazancınız yazdığınız yazıların kalitesi,yazılarınızın sıklığı,reklam modelleriniz ve ziyaretçi sayılarınızla çok yakında ilgili olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlere Ütü Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde evde ütü işi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*