Çalışanların Bağlılığını Artırmak İçin

İşverenlerin çoğu çalışanlarının iş ortamlarına bağlı olmasını ister. Bu nedenle de çalışanları için uzun süren toplantılar, gereksiz evrak düzenlemeleri gibi işler verebilirler. Ancak bu durum çalışanların bağlılığını artırmaz, iş hayatından soğutur.

Çalışanlarınızla Aile Olun!

Çalışanların bağlılığını artırmak için sadece iş ortamında değil aynı zamanda dışarıda da ilişkilerinizi sürdürün. Çünkü daha çok paylaşım yapmanız birbirinize daha bağlı olmanızı sağlayacaktır. Çalışanlarınızın aileleri ile görüşün ve birlikte geziler düzenleyin.

Empati Yapın!

Çalışanlarınızın durumunu dikkate almanız onları her zaman iş ortamına daha da bağlı kılacaktır. Çünkü kendinizi bir çalışanınızın yerine koyduğunuzda aslında çalışanınıza farklı gözle bakarak onun için en doğru kararı verebilirsiniz. Empati yapmak çalışanların bağlılığını artırmak için büyük bir katkı sağlayacaktır.

çalışan verimini artırma

Jestler Çalışanlar İçin Önemli!

İşverenlerin arada deneyebilecekleri yöntemlerden olan jestler aslında çalışanların çalışma azmini artıran bir etken olabileceği gibi işe olan bağlılıklarını da artırıcı bir rol üstlenecektir. Bu nedenle çalışanlarınıza ara sıra hediyeler verebilir ya da kış aylarında üşütmemeleri için C vitamini deposu olan meyvelerden hazırlayarak minik bir sunum yapabilirsiniz. Bütün çalışanlarınıza jest yapmanız onları ne kadar düşündüğünüzü gösterecektir.

Düzeni Sağlayın!

Çalışanlar her zaman düzenli olan bir ortamda daha verimli çalışmalar yapabilirler. Bu nedenle de işverenlerin çalışma ortamlarına düzen katmaları ve son anda çıkan işler yerine tıkır tıkır işleyen işler hazırlamaları gerekir. Çalışanlar düzenin bir parçası olduklarını düşünerek daha bağlı bir iş hayatına sahip olabilirler.

Çalışanlarınıza Değer Verin!

Her çalışan işvereni tarafından değerli bulunmak ister. Kendini değerli hisseden çalışanlar ise iş ortamında verilen değeri göstermek adına daha çok çalışırlar. Çalışanların bağlılığını artırmak amacıyla yapılacak olan değer verme etkinliğinde her ay bir kişiyi başarılı eleman olarak seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş yerinde nasıl verimli çalışılır? başlıklı makalemizde iş yerinde verimli çalışma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*