Çalışma masanızda mutlaka bulunması gerekenler

Gün gelir ofis masanızla eşiniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizden daha çok haşır neşir olursunuz.  Bir kaç adımda ofis masanızı en büyük yardımcınız haline getirebilirsiniz.

Ofis masalarınız sizin kişisel alanlarınızdır. İş hayatınız boyunca zamanınızın bir çok bölümünü o masada geçirirsiniz. Bu nedenle kendinizi rahat hissedebileceğiniz ayrıntılara ihtiyacınız vardır. Bu alanı en rahat konuma getirebilmek de yine size düşüyor. Bir çok ofis çalışanı bu önerileri biliyordur ancak ben yine de sizlere bir kaç öneri de bulunacağım.

Eğer daima resmi görünmesi gereken biri değilseniz ceket yerine süveter tercih edebilirsiniz. Terlemenin ne kadar büyük bir sorun olduğunu belirtmeme  gerek yok sanırım. Bunun için masanızda bir deodorant  bulundurmanızın  büyük yararı olacaktır.  Her ihtimale karşı çekmenizde bir diş fırçası, makyaj malzemesi, saç fırçası gibi eşyalarınızı bulundurmayı ihmal etmeyin. Bunlar sizi daha da profesyonel hale getirecektir. Ofis masanızın hemen altında bir terlik bulundurabilrsiniz. Terlik giymeniz sizi oldukça rahatlatacaktır. Her an bir toplantıya ve ya bir yemeğe çıkma olasılığına karşı yanınızda kolye, kravat gibi aksesuarlar bulundurun. Bunun yanında acil bir rahatsızlık durumunda eczane bulmanız mümkün olmayacağından yanınızda  mutlaka bir ağrı kesici ve yara bandı bulundurun. Herhangi açlık durumuna karşılık da ofis masanızda atıştırmalık yiyecekler bulundurabiliriniz. Çekmecelerinizde çabuk bozulmayacak yiyecekler bulundurmanızda yarar vardır. Bunlarla birlikte artık ofis masanız bir yardımcınız olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Kariyer planlaması nasıl doğru yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*