Çocuklar İçin Spor Salonu

Kendi spor salonunuzu açmak için büyük spor devi zinciri sahibi olmak zorunda değilsiniz. İş fikrinizi hayata geçirmek için ihtiyaç duyulan küçük bir pazar yeterli olacaktır.  Çocuklar için spor salonu kurmakta aynı bu bahsettiğimiz süreçleri içinde barındırmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre 1980’den beri aşırı kilolu çocukların oranı yüzde 300 artmıştır. Jane Silber adındaki bir girişimci 9 yaşındaki kızı için kilo problemi dolayısıyla destek almaya karar verdiğinde, birçok spor salonunun çocuklara hizmet vermediğini anladı. Bu, 41 yaşındaki Silber için çekici bir iş fırsatıydı. Kısa bir süre sonra 8-12 yaş arası çocuklar için bir spor salonu açtı. Açtığı salonu çocuklara uygun egzersiz ekipmanları, çalışma odaları ve meyve içecek barlarıyla donattı. Daha önceden restorancılık yapan girişimcinin ilk yıl satışlarının 1 milyon doların üzerinde olması beklenmekte.

Çocuk spor salonu konseptine en uygun girişimlerden birisi de O2 MAX Fitness Club’tur. Karen Jashinsky’nin Los Angeles’te gençler için açtığı bu salonda sadece spor değil özel ders ve internet hizmetleri de verilmekte.

Bu iş modelinde genel tüketici hedeflenmez. Bunun yerine daha dar bir hedef kitle belirlenerek spor salonu ve diğer yan hizmetler buna göre şekillendirilir.

Başka bir girişimcilik örneği de California’da bulunan Nifty After Fifty in Whittier adlı spor salonudur. 50 yaş üzerinde bulunan insanlara fiziksel ve ruhsal egzersiz programları sunan bu salonda fizik tedavi, sürüş yeteneği ve sosyal aktiviteler yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sermaye İçin Sermaye Yaratma Cesareti : Girişimcilik başlıklı makalemizde 2016 iş fikirleri ve girişimcilik 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*