Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu

Maliye Bakanlığı tarafından banka uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yapıldı. 50 kişi Maliye bakanlığına bağlı taşra teşkilatında defterdar yardımcısı olarak atanacak.
Sınavla İlgili Detaylar:
Sinava,5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 KPSS den,KPSS39, KPSS40, KPSS42, KPSS56, KPSS118 puan türlerinden herhangi birinden 75 ve üzerinde puan almış adaylar başvuru yapabilirler. Başvuru tek bir puan üzerindenyapılacağı icin en yüksek puan turunu seçerek başvuru yapılması, adaya avantaj sağlar. Sınava katılmaya hak kazanacak adayların listesi en yüksek puandan en düşük puana görehazırlanacak. Yazılı sınava, atama yapılacak kişi sayısının 20 kati katılabilirken, sözlü sınava 4 kati kadar aday çağrılacak.
Son sıradaki adayla ayni puanı alan diğer adaylar da sınava çağırılacak.
Sınav Yeri ve Saati:
Yazılı bolum 20.03.2016 tarihinde Ankara’dayapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav yerlerini e-devlet portalı üzerinden öğrenebilecekler. Adaylar sınavdan 10 günönce Personel Genel Müdürlüğü Sınav Bilgi Sistemi üzerinden sınava giriş belgesi alınabilirler. Yazılısınavdabaşarılıolan adayların listesi, Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü internet sayfalarında duyurulacaktır. Sınavdan 20 gün ince ise sözlü sınava girmek için yer ve zaman bilgilerini içeren bilgiler gönderilecek.
Sınav Başvurusu
15.02.2016-26.02.2016 (saat 17:30 a kadar) tarihleri arasında Maliye Bakanlığı’nın veya Personel Genel Müdürlüğü’nün web sitesi üzerindenyapılacaktır.
Sınav Konuları ve Şekli
Uzman yardımcılığı sınav soruları ilk birinci bölüm, yazılı ve sözlü olmak üzere iki asamadan oluşacak. Sınavın yazılı aşaması test seklinde, tek oturumda yapılacak. Yazılı bölümü geçemeyen adaylar, sözlü sınava çağrılmayacak.
Başarılı olan adaylar arasında ise gerekli değerlendirme yapılarak, görevlerine başlamaları sağlanacak.

Bir önceki yazımız olan Maliye Uzman Yardımcılığı Sınavı Duyurusu başlıklı makalemizde maliye personel ve maliye uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*