Dinamik Billboardlar

Fransa’da bulunan La Redoute isimli girişimci bir moda firması, hava durumuna uygun “Le Billboard Météo” ismini verdiği dinamik bir reklam kampanyası yaptı.

Moda firmaları sıcak mevsimlerde ilkbahar-yaz koleksiyonu ve düşük sıcaklıktaki mevsimler için sonbahar/kış koleksiyonu olmak üzere iki koleksiyon çıkarırlar. Tüketiciler ise bulundukları yerdeki mevsime göre giyinirler. La Redoute adındaki girişimci moda firması kıyafetleri dışarıdaki hava durumuna uygun olarak pazarlamak için dinamik bir kampanyaya imza atarak Le Billboard Météo’yu oluşturdu.

Yaptıkları billboardlara sıcaklık ve yağmur sensörleri taktılar. Billboard’da yer alan modellerin kıyafetleri şehrin anlık hava durumuna göre değişebilmekte. Yani sıcaklıkta düşüş yaşandığında modellerin kat giysileri artıyor, yağmur yağdığında botlar, şemsiyeler giymeye başlıyor.

Reklam sektöründe örnek bir girişimcilik yapan La Redoute, şehrin hava durumuna göre en uygun kıyafetlerin pazarlamasını yapıyor.

Bir önceki yazımız olan İşgem Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi başlıklı makalemizde işgem İstanbul ve işgem nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*