Ev Hanımları İçin Blog Yazarak Para Kazanmak

Aile bütçesine azda olsa katkı sağlamak isteyen ev hanımları için oturdukları yerden, çaylarını, kahvelerini yudumlarken yapabilecekleri bir işten bahsetmek istiyoruz. Üstelik öyle tüm gününüzü alacak gibi de değil korkmayın. Günde bir iki saat, içinizden geleni yada iyi bilirim dediğinizi belki. Peki nasıl olacak bu iş mi diyorsunuz ? Sizi şöyle alalım ..

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Kendimize Bir Konu Seçerek Başlayalım

Evet herşeyin başı plan yapmak ve adımları belirlemekten geçiyor. Kendinize iyi olduğunuz bir konu seçin. Şöyle eşe dosta bahsederken herkesin ilgiyle size dönmesini sağlayacan birşeyler olabilir mesala. Atacağınız her adım konunuzu ve başlığınızı belirlemekten geçiyor. Eğer aklımda öyle bir fikir yok diyorsanız bir kaç öneride bulunalım o halde ;

  1. Çoğu ev hanımı ‘iyi yemek yaparım’ der. Öyle mi ? Buyrun size bilgisayar ve önünüzde açık bir blog. Yemeğinizi ve tarifinizi sunun, dilerseniz video olarakta ekleyin. Çoğu yemek tarifleri sunulan blog sitesinde video görselleri yoktur. Başlangıç olarak bufikir sizi bir adım öne çıkarabilir.
  2. Sosyal Medya’da, özellikle İnstagram’da butikler aldı başını gitti. Aralarından sıyrılmak başlangıç için zor olabilir. Üstelik birde sermaye gerektiriyor. Siz ‘ben bunlara hiç bulaşmayayım’ diyorsanız, kendi kombinlerinizi yapabilir ve moda bilginizi konuşturabilirsiniz. Fikirlerin, ürünlerden daha değerli olduklarını hatırlatalım. Zamanla blogunuz daha çok takipçi kazandığında güzel paralar kazanmaya başlayacaktır.

Buraya Kadar Tamam, Ya Gelir ?

Blog yazarı olarak gelir için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Ancak blogunuz izlenmeye ve takip edilmeye başlandığında, blogunuza ekleyeceğiniz reklamlar sayesinde ciddi rakamlar elde edebilirsiniz. Çoğu blogger’ın blog yazmayı bir iş haline getirdiğini ve son yıllarda Blog yazarlığının bir meslek kabul edildiğini unutmamak gerek.

Bir önceki yazımız olan Evde Takı Yapmak başlıklı makalemizde ek iş ve evde ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*