Ev kadınları için girişim önerileri

Kadınların girişimlerde yer alması ülke ekonomisi için büyük öneme sahip. Ev hanımlarının emeklerinin girişimde uygulanmasına büyük gereksinim vardır. Evde yapılacak girişimler hem ev ekonomisine katkı sağlarken girişimcilik yönünden büyük tecrübe kazandırabilir ve dolayısıyla daha büyük işlere kapı açabilir.

Modern zamanın başlaması ile birlikte yaşam stilleri de değişti haliyle. Türkiye’nin ilk tekstil adımını kız enstitü mezunlarının attığı düşünüldüğünde tekstilin geldiği nokta ortada. Bununla birlikte kadınlar aktif iş hayatında da yer almaya başladı.

Yeni devirle birlikte ev kadınlarının para kazanmaları da kolay hale geldi. Gelişen sektörlerle beraber de ortaya oldukça basit ve evde yapılabilecek işler çıktı. Türkiye’nin toplam işgücü ön plana alındığında kadınların rolünün hala çok az olduğunu farkediyoruz. Diğer toplumlara bakıldığında kadın erkek eşitliği maddesinin etkisi ile girişimcilikte bayanların rolü oldukça yüksek. Birçok kadın şirket kuruyor ve yönetimini sağlıyor.

Ülkemizin kadın yönetici sayısında ise zaman geçtikçe artış görüyoruz. Fakat yine de hala ev hanımlığı yapan bir çok Türk vatandaşı bulunuyor. Basit denebilecek girişimler sayesinde ev hanımlarına girişimcilik dünyasına dahil edilebilir.  Ev hanımları böylece oturdukları yerden çalışarak para kazanabilir.

Hayat müşterektir sözü bizlere kadının da evin bütçesine katkıda bulunması gerektiğini özetliyor. Ev hanımlarına girişimcilik fikri enjekte edilmeli ve girişimcilik yapmaları basit işlerden başlanarak sağlanmalıdır. Siz de birer girişimde bulunun…

Bir önceki yazımız olan Eğer risk alabiliyorsanız girişimcisiniz demektir! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*