Evde Ceviz Kırma İşi Yaparak Para Kazanmak

evde ceviz kırma işi nasıl yapılır

Ceviz tatlı sektörü başta olmak üzere pek çok gıdada kullanılıyor. her ne kadar cevizlerin kırılması için teknolojik ürünler geliştirilse dahi, bir insanın temizlediği gibi olmamakta. Özellikle gıda sektöründe ceviz kabuklarının yiyecek içinde çıkması imaj anlamında kötü bir duruma neden oluyor.

Bu sebeple de firmalar kullanacakları ya da satacakları cevizlerin insanlar tarafından kırılmasını ve temizlenmesini tercih ediyor. Ancak bu işin bütçesi altına girmek istemeyen firmalar, ceviz kırma işini genellikle ev hanımlarına veriyor. Böylelikle ev hanımları, evdeki boş zamanlarında ceviz temizleyerek ve kırarak ek kazanç sağlıyor. kilo bazında ücretlendirilen bu işten aylık kazanç ortalama 250 TL ile 1500 TL arası değişiklik gösteriyor.

Gıda Sektöründe Araştırma

Çerezciler, pastaneler, tatlıcılar ya da toptan gıda firmaları ceviz kırma işi için evde çalışabilecek kişiler arıyor. Yarı zamanlı olarak kayda geçen bu işte, kurumsal firmalar kişinin sigortasını da yapabiliyor. Bu firmaların çoğu internet üzerinden ya da yerel yayın organları yolu ile ilan veriyor. Herhangi bir vasıf aranmasa da, belirtilen tarihte belirtilen miktardaki cevizin hazır olması bekleniyor. Bu nedenle kişi kırabileceği kiloda cevizi almalı ve belirtilen tarihte teslim etmelidir.

Cevizin Ufalanmaması Gerekiyor

Özellikle kuruyemişçiler ve tatlıcılar, kırılacak cevizlerin iç tarafının ufalanmamış olmasını istiyor. Bu noktada biraz daha özen gösterilmesi gerekiyor. Bu tarz ceviz kırma işlemleri bir bıçak yardımı ile olabildiğinde hassas gerçekleştirilmelidir. Çünkü standart ceviz kıracakları, cevizin kırılırken aynı zamanda ezilmesine ve ufalanmasına neden olmakta.

Evde Ceviz Kırma İşinde Kazanç Nasıl Sağlanır?

Bu işte spariş miktarı ve teslim günü önemlidir. Eğer kişi tek başına çalışacak ise günde 5 kilogram ceviz ortalama hazırlanabilecek miktarlardan. Ancak kişiye yardım edecek birileri var ise kişi başı 3 – 4 kilogram daha artabilir.
Firma ile görüşme sırasında teslim günü konuşulmalıdır ki genellikle teslimler bir sonraki gün yapılır. Firma teslim aldığı ürünün ücretini aynı gün ya da belirlenen bir tarihte öder. Daha önce bu tarz bir işte çalışmış olmak her zaman daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Evde Ceviz Kırma İşine Nasıl Başvurulur?

Evde ceviz kırarak aile ekonomisine destek olmak isteyenler öncelikle toptancılar ve ceviz satışı yapan noktalar ile görüşmelidir. Bunun yanında internet üzerinde de kısa bir araştırma yapılabilir. Pek çok kurumsal firma, şehir dışına da bu işleri verebiliyor ve teslimini kargo ile yapabiliyor. Bu tarz firmalar genellikle aylık ya da haftalık şekilde teslimatlar yaparken ödemeleri de bankalara gerçekleştiriyor. Böylelikle kişinin sigortası da çalıştığı gün kadar yapılmış oluyor. Bunun dışında lokal iş bulma firmalarından destek almak da diğer bir seçenek. Örneğin küçük şehirlerde bulunan İŞKUR organları ve belediyenin iş bulma birimleri bu tarz konularda destek verebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

5 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. Evde Çerez Kuruyemiş Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma - Başvuru Zamanı | Para Kazanma Faaliyetleri - Başvuru Zamanı | Para Kazanma Faaliyetleri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*