Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak 2016

Çalışan bayan sayısı arttıkça çocukların bakımını ve eğitimini üstlenecek olan insanlara olan ihtiyaç arttı. Bu nedenle günümüzün en sık aranan meslek alanlarından biri evde çocuk bakmak oluyor. Uzun süreli bir iş olması ve çocuk gibi hassas bir canlının bakımıyla ilgili olmasından dolayı evde çocuk bakarak para kazanmak oldukça özen isteyen bir alan.

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Evde Çocuk Nasıl Bakılır?

Evde çocuk bakarak para kazanmak için ev içerisindeki vakitlerinizi ayarlamanız gerekiyor. Yani kaç saat evde kaldığınıza bağlı olarak çalışan annelerin çocuklarına bakabilirsiniz. Ayrıca evde çocuk bakmak için mutlaka şartlara uygun olan bir bakım alanına yani bir eve sahip olmanız gerekir.

Bakacağınız çocuk ve ya çocukların yaş gruplarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer küçük bebeklerle ilgilenecekseniz bu alanda bilgi sahibi olmanız ailelerin içini rahatlatacaktır. Okul çağına yakın olan kreş çocuklarında ise çocukların gelişim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız da aileler için artı bir puan olacaktır.

evde çocuk bakarak para kazanmak

Evde çocuk bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır ki bunları göz ardı ettiğinizde çocuk bakımını üstlenemezsiniz. Çocuğun bir rahatsızlığı var mı? Yemeyeceği besinler var mı? Bu gibi sorulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evde Çocuk Bakımından Ne Kadar Kazanırım?

Evde çocuk bakarak para kazanmak aslında oldukça zor bir iştir. Çünkü bir çocuğun bakımı ve ona verilen özen alınan ücretin karşılığı olamaz ancak çocuklara yaptığınız her fedakârlık mutlaka hatırlanır. Evde çocuk bakımı şehrinizin şartlarına ve çocuğunu size emanet edecek olan ailenin maddi durumuna göre değişir. Ancak bu çalışmadan en az 500 en fazla 2000 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Çocuk Bakmak İçin Ne Yapabilirim?

Evde çocuk bakmak istiyorsanız çevrenizdeki kişilere bundan bahsedebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de bakıcı arayan ailelerle görüşebilir ve iletişim adreslerinizi vererek karşılıklı anlaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

13 yorum

    • Merhaba Evde çocuk bakabilirim benimde 1 yaslik kızım var.Kendim Kazakistanliyim 5 sane stajım var 4-5 dilde konuşuyorum istersiniz rus dilinde tercüme olarak yardım verebilirim İstanbul Gumuşyaka Silivri

  1. İst tuzla Aydınlıda ikamet ediyorum.17 aylık bir oğlum var çocuk büyütme konusunda çok iyi olduğumu düşünüyorum yeme içme uyku ve oyun saatleri benim için çok önem taşıyor hem oğluma arkadaş olabilecek bir çocuk hemde aile bütçeme katkıda bulunmak için evde çocuk bakabilirim ilgilenenlere duyurulur

  2. merhabalar,
    istanbul kağıthane de ikamet etmekteyim.muhasebeciyim ev aldım ödemelere yetişemiyorum. ek iş olarak akşam yedi den sonrasi veya hafta sonları cumartesi pazar işiniz olup çocuğunuzu bırakacak güvenilir bir yer arıyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz.

  3. Kendi evimde bir yaş üstü iki tane çocuğa daha bakmak istiyorum baktığım birbuçuk yaşında bir kız çocuğu daha var çok memnunlar isterseniz refarans verebilrim evim yeni temiz ayrıca ünvrs teye giden genç kızımda yardımcı haftada sadece iki gün okula gidiyor rahat rahat bakabiliriz düşünenler arkadaş olanlar varsa birlikte de verebilirler çocuklar birebir ilgiyle temiz bir ortamda rahat bir şekilde bakılır ilgilenenler lütfen mail adresimle bana mesaj yazabilirler..

  4. Umraniye dudulluda oturuyorum 29 yasindayim 2 bucuk yasinda oglumda var evde cocuk bakabilirim ayrica açıktan çocuk gelisimi ve egitimi okuyorum bu konuda bilgiye sahibim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*