Evde Ek İş Neler Yapılır

Evde artık hem boş vakitlerinizi değerlendirmek hem de ekstra gelir elde etmek için; evden birçok farklı ek iş yapılabilmektedir. Sizde bütçenize katkı sağlamak, harçlığınızı çıkarmak veya yeni uğraşlar edinmek isterseniz bu şekilde işlere yönelebilirsiniz. Evlere ek iş veren fazlasıyla firma bulunmaktadır. İnternet aracılığıyla bu firmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz ek işler ise; mum yapımı, takı yapımı, bebek şekeri yapımı, telefon kılıfı süsleme, nikah şekeri hazırlama şeklinde olabilmektedir.

Mum yapımı; evde yapabileceğiniz mum yapımında firmalar, sizden yaptığınız mumları belli bir ücret karşılığında almaktadır. Ancak mum için gerekli malzemeleri sizin tedarik etmeniz gerekmektedir. Eğer boş vaktiniz varsa ve bu şekilde hobi olabilecek işlerle uğraşmayı seviyorsanız yapabilirsiniz.

Takı yapımı; farklı işlerle uğraşmayı seviyorsanız takı tasarımı işi yapabilirsiniz. Takı tasarımı işinde gerekli malzemeleri kendiniz temin etmelisiniz. Ancak farklı modeller ve tasarımlar yaptığınızda firmalara satmanız oldukça kolay olacaktır. Satışını da internetten araştırmasını yaparak sağlayabilirsiniz.

Bebek şekeri yapımı; günümüzde oldukça tercih edilen ve bayanların rağbet gösterdiği işler arasındadır. Yeni doğan bebeklerin kutlaması veya bebekler için yapılan özel doğum günü kutlamalarında kullanılan bu şekerlerin yapımı; oldukça eğlencelidir. Firma size gerekli malzemeleri ve ne şekilde yapıldığını göstererek belirli bir teslim süresi istemektedir. Bu şekilde düzenli çalışmanız halinde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Telefon kılıfı süsleme; bu yılda herkesin oldukça dikkatini çeken işlerden biride telefon kılıflarının süslenmesidir. Yapımı oldukça kolaydır. Gerekli olan tasarımını ne şekilde yapacağınızdır. Malzemeleri kendiniz tedarik ederek ve fabrikalar ile anlaşarak üretim yapabilirsiniz.

Nikah şekeri; yaz ve bahar aylarında nikah organizasyonlarının artmasıyla yoğunluğu olan bir iştir. Firmalar istedikleri örnekleri ve malzemeleri size ileterek; istedikleri süreçte teslim etmenizi isterler.

Bir önceki yazımız olan Evde Fabrika İşleri Yapma başlıklı makalemizde evde iş 2016, evlere iş ve fabrika işi 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

8 yorum

  1. Antalya’da yaşıyorum. 6 kişilik bir aileyiz siparişleri çok çabuk yapabiliriz. Bebe şekeri, telefon kılıfı süsleme, nikah ve düğün süsleri yapabiliriz. Şimdiden teşekür ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*