Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Evde yapılabilecek işler arasında zevkle deneyeceğiniz bir etkinlik olan mum yapımı son zamanların en gözde iş alanlarından biri. Evlerde ya da çeşitli mekanlarda kullanılmasının yanı sıra özel günlerde kişilerin birbirlerine hediye etmek için seçtiği mumlar büyük bir hızla tüketiliyor. Yapımı oldukça basit olan mumlar ise verildiği şekle ve süslemesine göre olukça yüksek kazançlar sağlayabiliyor.

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Evde Mum Yapmak İçin Gerekenler

Evde mum yaparak para kazanma aslında oldukça kolay ve el becerisi istemeyen bir iştir. Parafin adı verilen bir maddeyi temin ettikten sonra mum kalıplarınız, mum fitiliniz ve mumun kalıba yapışmasını önlemek için arap sabununuzun olması yeterli.

İlk olarak parafinin bir kısmını eritmelisiniz. Ardından mum kalıplarının tam orta kısmına mum fitilini yerleştirmelisiniz. Mum kalıplarının da içerisine arap sabunu sürmeyi unutmayın. Daha sonra hafif soğumuş olan parafini kalıba dökün ve soğumasını bekleyin. Ardından mumlarınızı çıkarın ve tüllerle süsleyin. Evde mum yaparak para kazanma fikrinizi daha da geliştirerek harika mum modelleri hazırlamanız daha kolay müşteri bulmanızı sağlayacaktır.

evde mum yaparak para kazanma (620 x 325)

Evde Mum Siparişi Veren Firmalar

Evde kendi kendinize mum yapmaya başladığınızda eğer becerilerinizi ilerletirseniz büyük mağazalardan sipariş almaya başlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ev dekorasyonlarında sıkça tercih edilen mumlar için çeşitli firmalar hizmet veriyor. Sizde kaliteli mumlarınızı firmalara tanıtabilir ya da internet üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Evde Mum Yapmak Para Kazandırır Mı?

Evde mum yaparak para kazanma fikri oldukça yeni olduğu için günümüzde çok fazla kişi tarafından uygulanmamaktadır. Ancak mumlardan hoşlanan ve mumu evlerinde tercih eden kişi sayısı da giderek artmaktadır. Sizde evde mum yapmaya başladığınızda ilk zamanlar bir mum üzerinden 1 TL gibi az bir miktar kazanabilecekken ilerleyen zamanlarda ise her mum satışınızdan 5 TL kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

11 yorum

  1. Merhaba 4 kişiyiz. İstanbulda yaşıyoruz. Evde paketleme işi yapabiliriz. Daha öncede bu tarz işlerde çalıştık. Deneyim Sahibiyiz. İşin durumuna göre 6-10 kişi olarakçalışabiliriz.
    tezcanazli@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. duruma göre ekibimiz artabilir.

  2. merhaba evde eşime yardımcı olmak ve aile bütçesine destek olmak için evde yapabileceğim iş arıyorum sakarya geyvede ikamet ediyorum çocuklarım okuyor evde boş durmak istemiyorum mum paketleme işini rahat bir şekilde yapabilirim işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*