Evde Organik Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Gözümüz gibi baktığımız çocuklarımıza yada bebeklerimize zarar gelsin hiç istemeyiz. Hiçbir ebeveyn istemez. Ancak gelişimleri için son derece yararlı olan oyuncakların verdiği fiziksel zararlar aşikar. Çoğu fabrika çıkışlı oyuncağın çocuklar için son derece tehlikeli olduğu gerek haber bültenlerinden, gerek çevremizden duyuyor ve öğreniyoruz. Çocuğumuz için bir oyuncak alırken markası ne olursa olsun içimizde hep bir tereddüt. Peki artık çocuklarınız için evinizde sağlıklı, organik oyuncaklar yapabileceğinizi söylesek ? Üstelik işleri biraz daha büyütebilir ve satarak evden gelir elde edebilirsiniz.

Organik Oyuncak Nasıl Yapılır ?

Ev hanımlarının çoğu örgü yapımında ustadır hepimiz biliyoruz. Kışları sıcak tutan patiklerin, kazakların mimarları onlar çünkü. Alışılmışın birazcık dışına çıkıp, ayı yada kelebek figürleri örmeye başladınız mı, organik oyuncaklar üretmek için ilk adımı attınız demektir. Ancak öncesinde ördüğünüz figürlerin içini oluşturacak ipekten kalıplara ihtiyacımız var. Bu işlemi yastık için kılıf örmeye benzetebilirsiniz. Burada örgüleriniz yapacağınız oyuncaklarınızın kılıfı, yalnız biraz daha albenilisi. İşte ihtiyacımız olan şeylerin hepsi bu. Ancak küçük bir önerimiz var. Çocuğunuzun sevdiği oyuncakların yada hayvanların figürlerini örmeye dikkat ederseniz gördüklerinde mükemmel hissedeceklerdir 🙂

Yaptığım Oyuncakları Nasıl Satabilirim ?

İşte bu noktada yardımcımız tabii ki Instagram. Yaptığınız oyuncaklarınızın yüksek pikselli fotoğraflarını fiyatlarıyla birlikte paylaşarak müşterilerinizi çekmeye başlayabilir ve ilk paralarınızı kazanabilirsiniz. Ürün fotoğraflarınız kaliteli olduğuna dikkat edin çünkü örgülerinize daha yakından bakmak isteyeceklerdir.

Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim ?

Her üründe olduğu gibi, ne kadar kaliteli o kadar pahalı. Ancak yapacağınız oyuncakların diğer plastik ve sağlıksız oyuncaklardan hem maddi hem manevi değerlerinin çok daha yüksek olduğunu unutmayın ve fiyatlandırmanızı buna göre yapın. Konu çocuklarının sağlığı ve mutluluğu olduğunda aileler fiyatları her zaman ikinci planda göreceklerdir ..

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*