Evde Para Kazanma Yolları

İnternetin günlük hayatımızdaki yeri her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak da yeni iş sahaları açılmaktadır. Birçok insan evde bilgisayar başında internetten ciddi miktarlarda paralar kazanabilmektedir. Öğrenciler, ev hanımları ya da ekstra kazanç sağlamak isteyen yüzlerce kişi internet üzerinden ya da evlere işveren kurumların işlerini evden yaparak para kazanabilmektedir.

İnternette onlarca iş olanakları olmakla birlikte en çok tercih edilen para kazanma yolları şu şekildedir:

Makale yazarlığı

evlere iş

En çok bilinen evde para kazanma yollarından biridir. Özellikle internette Web sitelerinin tanıtımı, yeni bir ürünün tanıtımı ve daha birçok konuda yazılacak yazıların olması böyle bir iş kapısı aralamaktadır. Birçok insan bu alanda çalışarak ayda ciddi miktarlarda para kazanabilmektedir. Ortalama 100 kelimesi 1 TL olan makaleler genel itibari ile 250 kelimelik olmaktadır. Yani bir makaleden 2,5 TL gibi bir para gelmektedir. Yeni başlayan bir yazar günlük olarak 10 makale yazabilmektedir. Bu durumda günlük 10×2,5 şeklinde hesaplanırsa 25 TL gibi bir rakam görülmektedir. Bu rakamı aylık olarak düşünürsek 600 TL gibi miktara denk gelmektedir. Öğrenciler ve ek gelir bulmak isteyenler için oldukça iyi bir rakamdır.

Video izleme, Anket doldurma

Bu alanda çeşitli sitelere üye olarak verilen videoları izleyebilir ve anketleri doldurabilirsiniz. Bu şekilde belli bir seviyeye geldiğinde toplamış olduğunuz puanları ya para olarak çekebilirsiniz ya da alışveriş için kullanabileceğiniz hediye çeki olarak alabilirsiniz.

Forex oynama

Borsanın sanal âleme taşınması ile artık bilgisayar başından borsa da döviz, altın vb alıp satabilirsiniz. Normal borsa ticaretine göre daha avantajlı yanları olmakla birlikte alım satım yaparken dikkatli olmakta fayda vardır. Verilen sinyal programlarına göre o kurun fiyatının yükseleceğini ya da düşeceğini bilmekle ilgili bir kazanç yöntemidir.

Evlere işveren yerler

Son zamanların en çok revaçta işlerinden biri de firmaların evlere göndererek yaptırdıkları işlerdir. Özellikle düğün şekeri, boncuk düzme, kalem montajı, dikiş nakış işleri, sabun hazırlama vb alanlarında evlere iş imkânı sunan firmalar bulunmaktadır.

Evde ütü yapmak

Biraz garip gelse de evde yapılabilecek işlerden biri de ütü yapma işidir. Eve işveren firmalar sizlere belirli sayılarda ütülenecek malzeme vererek size ütülettirir. Özellikle ev hanımları için yapılabilecek bir iştir. Evde para kazanma yolları için basit bir çözüm olabilir.

Evde yemek yaparak para kazanma

Eğer yemek yapma konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız yaptığınız yemekleri bulunduğunuz yerde internetten yayınlayabilir çevrimiçi restoran hizmeti verebilirsiniz. Aldığınız siparişleri istenilen yere iletebilecek imkânınız varsa ev hanımlarının yapabileceği oldukça bol kazançlı bir iştir.

Youtube den para kazanma

Youtubeden para kazanma işi biraz tuhaf gelse de para kazanılabilmektedir. Marifetiniz varsa eğer yemek yapabilir ve yaptığınız yemeği canlı yayında anlatır gibi anlatırsınız. Sonra da youtubedan kendinize ait sayfadan yayınlayabilirsiniz. Biraz zahmetli olsa da takipçileriniz ve sizi izleyenler arttığı takdirde google sizin sayfanıza reklam koyarak size reklam geliri sağlayacaktır.

Satış ortaklığı

Birçok büyük alışveriş firmaları ürünlerinin satılmasına yardımcı olduğunuz için size ürünün satış fiyatı üzerinden belirli oranlarda kar vermektedir. Bu karlar % 10 olabileceği gibi % 40 civarında da olabilmektedir. Yapmanız gereken tek şey satış ortaklığı arayan firmaları bulmak ve onların vermiş olduğu banner reklamlarını ve bağlantıları sosyal medya üzerinden tanıtımını yapmaktır. Sizin linkinizden tıklayarak siteye giriş yapan her üyeden tıklama başına belli bir ücret aldığınız gibi eğer ki gelen ziyaretçi siteden alışveriş yaparsa firmanın size sunduğu komisyon oranını almaya hak kazanmış olacaksınız.

Arabanızı reklamla kaplama işi

Evde Para Kazanma Yolları

Reklam, ürünlerin tanıtılması, firmaların halka sevdirilmesi için önemli bir iletişim aracıdır. Büyük firmalar değişik reklam alanları bulma peşindedirler. Klasik reklamlar artık insanların dikkatini çekmediği için olağan dışı reklamlara yönelmektedirler. Sizlerden arabanızın tamamını ya da bir kısmını belirli bir süreliğine kendilerinin reklamları ile süslemenizi isteyeceklerdir. Sizde istenilen süre içerisinde aracınızdan reklamları kaldırmayarak o firmanın reklamını yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Evde para kazanma yollarının yanında gezerek de kazanabilirsiniz.

E- ticaret yaparak para kazanma

Ticaretin sanal âleme taşınması ile artık evlere iş imkânı doğmakta ve depolama derdi olmamaktadır. Ürünleri değişik sitelerden toptan alarak ya da indirimli ürünleri alarak normal fiyatına satabilirsiniz. Gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelere ilan vererek önce hangi ürünlerin satılabileceğini belirlersiniz daha sonrada talep geldikçe o ürünleri satıcıdan tedarik ederek direkt müşterinizin adresine göndermesini sağlayabilirsiniz.Bu yolla da kargo ücreti ödemenize gerek kalmaz.

İnternette birçok para kazanma yöntemi olsa da en bilinenler bu şekildedir. Evde para kazanma yolları için sizde isterseniz internet üzerinden evinizden çalışabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*