Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak

Son yıllarda yaygınlaşan evde iş imkanları insanlara ekstra bir gelir kaynağı sağlamaktadır. Evde reçel yaparak para kazanmakta bu yollardan birisidir.

Evde iş imkanları sayesinde birçok insan ekstra bir gelir sağlamanın yanı sıra bazı insanlarda o kadar ilerlemekte ki artık o ek iş zamanla ana işi haline gelmektedir.Evde reçel yapmak da bu imkanlardan birisidir.

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Eskiden hatırlarsanız belki annelerimiz,ninelerimiz bir çok yiyeceklerimizi evde kendileri yapardı.Evde yaptıkları reçellerde bunlardan birisi idi.Son yıllarda ev yapımı reçeller yine popüler olmaya başladı.Bu işten dikkatlice yapıldığı takdirde iyi paralar kazandırabilir fakat reçel yapımı son derece karmaşık süreçleri de barındırıyor.

Gıda Zehirlenmeleri: Sık dava açılan konulardan biri de gıda sektörüdür.Özellikle konserve gıda işinde burada önemli yer teşkil etmekte.Evde reçel yaparak para kazanmak için eğer piyasa da bulunan fason firmalarla çalışırsanız riski en aza indirip gıdaya dokunmadan temiz bir iş çıkartabilirsiniz.Bu da sizi davalarla uğraşmaktan kurtaracaktır.

Resmi Belgeler: Gıda işiyle uğraşıyorsanız ve uzun süre ayakta kalmak istiyorsanız işinizi resmiyete dökmeli ruhsat almalı ve bir çok kuruma işe başladığınızı bildirmelisiniz.Evde reçel yapmak para kazanma işini resmiyet kazandırmalısınız.

Paketleme: Ürününüzün paketlenmesine etiketlenmesine kadar her türlü yazılı,basılı ve görselleri içerir.Evde reçel yaparak para kazanmak için ürünün içindeki maddeler belirtilmeli ve tabii bu işlemler bir profesyonel kontrolünde yürütülmelidir.Gıda ve Tarımcılık Bakanlığının ilgili etiketleme kısmından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mükemmel Bir Ürün Olmalı: Reçelinizi yaptınız ve oldukça iyi olduğunu düşünüyorsunuz.Peki bitti mi ? Hayır.Belki o ürün size göre çok iyi olabilir ama mümkün olduğu kadar damağına güvendiğiniz insanlara reçelinizi tattırmaya bakın.Evde reçel yaparak para kazanmak için onların fikirlerini önemseyin gerekirse düzenlemeye gitmesini bilin.

Satış ve Pazarlama: Evde reçel yaparak para kazanmak işini yapıyorsak amacımız para kazanmaktır.Onun için ürünü çok iyi yaptığımız gibi çok iyi de pazarlamasını bilmemiz gerekiyor.Maliyet kalemleri, fiyatlandırma için bir profesyonelden destek alın. Pazarlamanın önemli unsurlarından biri de Reklam’dır.Dünyanın en iyi reçelini de yapsanız kimse bilmezse evde oturup kendiniz yemek zorunda kalırsınız.Öncelikle yakın aile çevrenizden eş-dost-akraba ile başlayın eğer ürününüz iyiyse kulaktan kulağa iyi pazarlama oluşturabilirsiniz.Geri bildirimler için kartvizit gibi size ulaşabilecekleri bir iletişim metodu kullanın.İnternet para biçilemez bir pazar. İnternette,dünyaya ürün satabilirsin.Kermesler bu iş için önemli bir nokta olabilir.Marketlerle anlaşmaya çalışın. İşler ilerledikçe yerel televizyon,gazeteler şeklinde ilerleyin.

Aşağıda bir kaç reçel tarifi verilecektir ama en iyi lezzeti ulaşmak için sizi çabalarınız gerekecektir.

Reçel Şurubu : Önce şurup hazırlanır.1 kilo meyve için aşağıdaki rakamlar geçerlidir.

Malzemeler: 1.500 gr.toz şeker, 750 ml.su,çekilmiş bir limon suyu

Yapımı: Tencerenin içerisine toz şeker ve su eriyinceye kadar karıştırılarak kaynatılır.Biriken köpükler varsa alınır.Limon suyu, reçel kıvama zaman eklenmelidir.Kaşık ile alınan şuruba bakılır kıvama gelmişse meyveler eklenmeye başlanır.

Evde reçel yaparak para kazanmak için reçel tarifleri önemli bir konudur.Reçel tarifleri için yemek sitelerini tarayabilir ve sizde kendinize özel bir özel lezzet tarifi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evden yapılabilecek işler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

9 yorum

  1. Ben İstanbul Beyoğlu’nda oturuyorum Ev hanımıyım Evde iş arıyorum eşim Şizofren hastası çalışamıyor çalışamıyor iz kayınbabam annene bakmak Dayı ve ben kendi ayaklarımın üzerinde durup kendi İhtiyaçlarımı kazanmak istiyorum bu yüzden evde iş yapmak istiyorum dışarıda çalışma gibi durumum yok Çalı O yüzden evde iş arıyorum Lütfen iş verenler boncuk işi mandal işi Abaküs işi kına paketi işi iplik temizleme paket işi poşet katlama işi olursa sevinirim ve bu işleri çok acilen ihtiyacım var Lütfen işverenlere kısa zamanda döner de gerçekten sevinirim

  2. merhaba ben istanbul çekmeköy’ün ömerli mahallesinde ikamet etmekteyim daha önce şeker paketleme işi yaptım bu işe talibim geri dönüş yaparsanız çok mutlu olrum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*