Evlerde Yapılan İşler

Evlerde yapılan işler; evinde boş vakti olan veya çalışmayan bay, bayan herkesin yaparak para kazanabileceği iş olanaklarıdır. Hem el yeteneklerinizi geliştirmek, hem de para kazanmak için evde birçok iş yapabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz işler; kazak örerek kazanma, çanta dikimi yapma, davetiye hazırlama, nikah şekeri hazırlama, dekoratif yastık hazırlama, kurdele hazırlama şeklindedir. Yapacağınız bu işleri kendi olanaklarınız veya firmalar aracılığıyla hazırlayabilmektesiniz.

Evde dekoratif yastık yapma işi; çok eğlenceli ve uzun zamanlarınızı almayan, kolaylıkla üretim yapabileceğiniz bir iştir. Önemli olan dikiş yapmayı bilmenizdir. Bunun dışında sadece yapacağınız malzemelerinizle yastık kılıfını süslemek şeklinde olmaktadır. Dekoratif yastık süsleme işi bayanların en çok tercih ettiği işlerdendir. Çünkü; süsleme işini dikiş makinası olmadan da yapabilirsiniz.

Kazak örerek kazanma; size verilen siparişlere ve modellere uygun bir şekilde kazaklar örebilirsiniz. Tek gereken verilen örgü tekniklerini bilmenizdir. Bunun dışında hiçbir problem yaşamadan kazak örerek gelir elde edebilirsiniz.

Çanta dikimi yapma; boş zamanlarınızda siparişler alarak düz renk ve modeldeki çantalara farklı süslemeler, dikimler yapabilirsiniz. Kolay ve zevkli bir iş olan çanta süsleme işi rahatlıkla gelir sağlayabileceğiniz türdedir.

Davetiye hazırlama; özellikle ilkbahar ve yaz mevsimleri yaklaştığında düğün, sünnet gibi organizasyonlar için davetiye yapmak oldukça iyi kazandıran işlerdendir. Davetiye hazırlama işi yaptığınızı belirterek evde kısa sürede davetiye hazırlayabilirsiniz. Gerekli olanlar davetiye yaptıracağınız kişiden malzemeleri almanız ve bittiğinde teslim etmenizdir.

Nikah şekeri hazırlama; yaz ve bahar aylarının popüler işleri nikah şekeri hazırlanmasıdır. Evde bu işi yapmak için çok uygun ve kolaydır. Malzemeler de çok az olduğundan rahatlıkla yapılabilmektedir.

Kurdele hazırlamak; bu iş yapımı genellikle pastane, hediye paketi gibi süsleme gerektirebilecek işlerde kullanılmaktadır. Yapımı için malzemeleri sipariş aldığınız kişiden temin edebilirsiniz. İstenilen örneğe göre de kurdeleleri hazırlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Fabrika İşleri Yapma başlıklı makalemizde evde iş 2016, evlere iş ve fabrika işi 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*