Garanti Bankası Kredilerine Nasıl Başvurulur?

Garanti BBVA, kısaca ve bilinen adıyla Garanti Bankası,  1946 yılında Ankara’da kurulan yabancı sermayeli bir bankadır.  Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olan Garanti, sürdürebilir büyümeye sahip bir bankadır.  Banco Bilbao Vizcaya  ve Argentaria yani BBVA ile ortaklık içinde harekete geçerler. Garanti Bankası’nın Türkiye içinde 922 banka şubesi bulunmaktadır. Kıbrıs’ta 7, Lüksemburg ve Malta’da ise 1 adet şubesi vardır.  Müşterilerine karşı her zaman anlaşılır ve sorumlu bir şekilde yaklaşarak hizmetlerini ona göre yönetmektedir. Kurumsal, ticari, bireysel, KOBİ, özel ve yatırım bankacılığı gibi hizmetleri bulunan Garanti Bankası’nın  ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi ve KOBİ kredisi hizmetleri bulunmaktadır.  Her birinin ayrı faiz oranları ve belirli limitleri vardır. İhtiyaç kredisinin faiz oranı %1.76,  taşıt kredisinin %1,44, konut kredisinin faiz oranı ise vadesine göre değişmektedir.

Garanti Bankası kredilerine nasıl başvurabilirim?

1- Kredilere şubeler aracılığıyla gerekli belgeleri yanınızda götürerek ve şube yetkilileri tarafından size verilen başvuru formunu doldurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz ile başvurabilirsiniz.

2- Garanti BBVA internet bankacılığı müşterisiyseniz Başvuru sekmesinden Krediyi seçip istediğiniz krediye başvurabilirsiniz. Müşterisi değilseniz www.garantibbva.com.tr adresinden başvurulmaktadır.

3- Mobil uygulaması üzerinden Bankacılık İşlemleri menüsünü seçerek oradan isteğinize göre kredinize başvuru yapabilirsiniz.

4- Garanti Bankası’na ait ATM’lerden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

5- Garanti BBVA’nın  Müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 veya  444 0 335 anında kredi hattını arayarak başvuru kabul edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan VakıfBank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*