Google Play’den Kitap Yazarak Para Kazanma

‘Ben yazarsam herkes okur’, ‘Bu nasıl roman, ben yazacaktım ki ohoooo’. Zaman zaman kendinizi bu cümleleri kurarken buluyor olabilir misiniz ? Cevabınız evetse işte size fırsat. Üstelik öyle kitapeviymiş, basımeviymiş, bu kadar evle kim uğraşır ? Kendi evinizden, bilgisayarınızın başında kitabınızı yazabilir, kitabınızı Google Play üzerinden binlerce kişiyle paylaşabilir ve dilerseniz ücretli sunarak evde para kazanabilirsiniz. Hadi yazalım şu kitabı !

Öncelikle Google Play Nedir ?

Android işlemci kullanan cep telefonu ve tabletlerin indirme dükkanı olan Google Play yada Google Play Store, ücretli yada ücretsiz binlerce program, oyun ve yazılımı içerisinde barındırır. Ve tabii ki e-kitap servisini de. Google Play Store’dan ücretli-ücretsiz program ve uygulamaları indirebilirsiniz. Ama bizim konumuz e-book yani e-kitap.

Google Play Kitap

Google Play Kitap Ortağı Merkezi ile Google, kitabınızı PDF formatında binlerce kişiye sunuyor. Eğer yazılmış bir kitabınız varsa PDF formatında Kitap Ortağı Merkezi’ne kitabınızı yükleyebilirsiniz. Ardından Ödeme Merkezi kısmından, kitabınızın satışları doğrultusunda ödemelerinizi alacağınız banka hesabını sisteme girebilirsiniz. Banka onayı, hesabınızdan 1-2 liralık bir ücret çekilerek yapılacaktır ama endişe etmeyin, onaydan sonra o ücreti de Google size iade edecektir. Google’da paranız kalmaz 🙂

Kitap Yayınlandı, Ne Kadar Gelir Sağlarım ?

Kitap yayınlayarak elde edeceğiniz gelir, kitabınız için belirlediğiniz fiyata ve dolayısıyla satışlarınıza bağlıdır. Bizim önerimiz belirlediğiniz fiyatın çok yukarlarda olmaması. Neticede bir e-kitap ve amacınız olabildiğince çok insanla kitaplarınızı buluşturmak. Bu sayede belirlediğiniz fiyat az dahi olsa, çok sayıda okuyucuya ulaşarak yüksek gelir elde edebilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan 2018 Ne iş Yapabilirim başlıklı makalemizde 2016 ne iş yapabilirim, ne iş yapabilirim ve ne iş yapabilirim 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*