Halkbank Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Türkiye Halk Bankası A.Ş. küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye ucuz kredi vermeyi amaç edinmiş bir kamu bankasıdır. 1938 yılında faaliyete geçen Halk Bankası, dünyanın en büyük 159. bankasıdır. Sadece esnaf ve sanayiciyi kapsayan krediler değil,  Taşıt, İhtiyaç ve Konut Kredisi gibi  halk içinde krediye ihtiyacı olan bütün bireyler için bir imkan sağlamıştır. Halkbankası’nın kredi türüne göre 4 çeşidi vardır. Kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçları için kullanılan krediye İhtiyaç Kredisi, kamu otoritesinin desteklediği bir bireysel kredi türü olup konut alırken oluşan para ihtiyacı için kullanılan krediye Konut Kredisi ve aynı şekilde taşıt alımlarında da kullanılan krediye Taşıt Kredisi ve son olarak her türlü ihtiyaç için başvurulan krediye ise Bireysel Kredi  adı verilmektedir. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre belirli faiz oranları ile bu kredilere sahip olabilirsiniz. Halkbank, İhtiyaç kredisi için  % 1,49 , Konut kredisi için  % 0,99 , Taşıt Kredisi için ise % 1,25 faiz oranları bulunan bir bankadır.

Halkbankası Kredisini Nasıl Alabilirim?

1-  Halkbanka ait olan bütün şubelerden başvuru yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz Halkbank şubesini www.halkbank.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

2- İnternet şubesi bulunan Halkbank, internet aracılığı ile kredi başvuru almaktadır. Tek yapmanız gereken internet adresine girip Bireysel – Krediler sekmesine bastıktan sonra kredi türünüzü belirleyip formda gerekli yerleri doldurmanız kredi başvurunuz için yeterli olacaktır  ve şube de vakit kaybetmeden kredinize başvurabilme imkanına sahipsinizdir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*