Hangi hobilerle bir adım öne çıkarsınız?

Boş anlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?, Hobileriniz nelerdir? Gibi sorular özellikle iş başvurularında sıkça karşılaştığımız sorulardan bazılarıdır. Özgeçlerimizi belirtirken de listeye sıraladığımız hobilerimizden hangileri bizi diğer kişilere göre bir adım önde kılar?

Okul ve ya iş hayatımız dışında hobilerimize gereğince zaman ayırırız. Zaman ayırdığımız bu hobiler iş başvurularında da karşımıza çıkar. Müzik dinlemek, kiitap okumak ve spor yapmak en çok saydığımız hobiler arasında yer alsa da işveren kişiler bizi daha çok tanıyabilecekleri hobiler duymak isterler. Şimdi de iş alımlarında sizi bir adım öne çıkaracak bir kaç hobiyi inceleyelim.

İş verenler ya da iş başvuru uzmanları isminizi internette aratarak hakkınızda bir çok bilgi edinebilirler. Adınız aratıldığında  güzel ve nitelikli alanlarda yer almanız sizin yararınıza olacaktır. Bir bloğa sahip olmanız ve içerisini sık sık güncel tutmanız  boş anlarınızı olumlu yönde kullandığınızın önemli bir kanıtı olacaktır. İşverenler blog yazarlarının işyerinde hangi konumda yer alacağına daha kolay karar verebiliyor. Ayrıca blogunuzda kişisel bilgilerinizi bulundurmanız  işverenler açısından önemli bir faktör.

İşe alımınızda işe yarayacak faktörlerden biri de Avrupa’yı gezmenizdir. Gezmeniz ve yurt dışında eğitim almış olmanız  iş alımlarında öne çıkacağınız önemli faktörlerdendir. Avrupa seyahatine çıktıysanız boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğinizi belirtmenize gerek kalmıyor. Zaten ingilizce faktörü iş başvurularında en önemli etkenlerden biri olduğundan bi adım önde yer alıyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Çalışma masanızda mutlaka bulunması gerekenler başlıklı makalemizde test hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*