HSBC Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

HSBC Bank adı verilen İngiliz asıllı banka Thomas Sutherland tarafından kurulmuştur. Uluslararası bankacılık faaliyetlerini yürüten HSBC şu an dünyanın en büyük 3. bankasıdır. Aslında Hong Kong ve Şangay ülkelerine ait bankanın birleşmesinden ortaya çıkmıştır. HSBC’nin açılımı ise Hong Kong and Shangai Banking Corporation’dır. 1990 yılında Midland Bank adıyla   Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamıştır ve Türkiye içindeki ilk İngiliz Bankasıdır. Daha sonra 1999 yılında HSBC olarak değiştirilmiştir. HSBC Türkiye, kurumsal ve bireysel bankacılık, yatırım bankacılığı ve birikim yönetimi gibi alanlarda müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’de 14 ilde 84 şubesiyle birlikte hizmet veren HSBC Türkiye’nin HSBC Premier, Advantage, Advance ve Sanal Kart olmak üzere müşterilerine özel fırsatlar içeren 4 çeşit kredi kartına sahiptir.

HSBC Kredi  Kartına Nasıl Başvurabilirim?

1- 18 yaşını doldurmuş her birey şubelere gerekli belgelerle birlikte giderek başvurusunu yapabilir. T.C. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve başvuru formu kredi kartı başvurunuz için yeterli olacaktır.

2-  HSBC’NİN internet adresi olan www.hsbc.com.tr üzerinden istediğiniz kartı seçtikten sonra HSBC Bankası müşterisiyseniz  giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Müşterisi değilseniz ise aynı yerde bulunan Kullanıcı Oluştur’a tıklayarak başvurabilirsiniz.

3- HSBC mobil uygulaması üzerinden başvuru kabul etmektedir. Telefonunuza indirdiğiniz bu uygulamaya ait mobil bankacılık şifrenizle giriş yaparak kredi kartı başvurusu sekmesinden gerekli bilgilerinizle talebinizi oluşturabilirsiniz.

4- Çağrı merkezi numarasını 0850 211 0 111 telefonunuzdan tuşlayarak gerekli adımların takip edilmesi ile birlikte kredi kartınız için başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Kredi Kartına Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*