İngilizce Bilenler İçin Evden Para Kazanma Yolları

Çaba sarf edip, emek harcayıp dil öğrendikten sonra işe yaramadığını düşünmeye başlamış olabilirsiniz, endişelenmeyin. Bahsedeceğimiz yolları uygulayarak öğrenmiş olduğunuz dilden para kazanmaya artık başlayabilirsiniz. Üstelik evden ve vaktinizin tümünü harcamadan.

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

İnternetten Online Tercümanlık

Bireysel müşteriler yada belli düzeyde firmalar kendilerine ulaşan ingilizce metinlerin dilimize çevirisi yada ingilizce bir metnin yazımı konusunda özel bir tercüman işe almaktansa, yeminle tercümanlık şirketlerine başvururlar. Şirketler çeviri işini kendi ofis elemanlarına verebildikleri gibi, siz online tercümanlara da yönlendirebilir. Bu tür şirketlerle iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca çeşitli internet forum ve platformlarında kişisel işleri için çeviri konusunda iş ilanları oluşturan bireysel müşteriler bulunmaktadır. Belli bir ücret karşılığından metnin dile çevirisi talep edilir. Forumları takip ederek bu tür bireysel müşterilere de ulaşabilirsiniz.

Online Dil Dersleri Vermek

Herhangi bir sebepten ötürü aktif kurslara katılamayan bireylere internet üzerinden başka dillerin derslerini verebilirsiniz. Bunun için kendi internet ilanlarınızı hazırlamakla başlangıç için yeterli olacaktır. Hangi dilin eğitimini vereceğiniz, ders saatleri ve ders ücretleri gibi kriterleri de ilanınıza ekleyerek ilk müşterilerinizi bulmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca eğitim internet üzerinden online olarak gerçekleşeceği için ‘Skype’ gibi görüntülü arama programlarını bilgisayarınıza dahil edebilir yada müşterinizle kontak kurarak ortak bir program belirleyebilirsiniz.

Bu Ek İşle Kadar Gelir Elde Edebilirim ?

Online tercümanlık yapmanın sizin için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bilmeniz gereken, çevrilecek metnin kelime oranına yada metnin konu ağırlığına göre fiyatların değişeceğidir. Eğer online dil dersleri vermek istiyorsanız, müşterinizin dil hakkındaki bilgi durumuna, ders saatlerine göre bir fiyat belirleyebilirsiniz. İki ek iş tercihi içinde geliriniz aylık 1000-1500 lirayı rahatlıkla bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Evden Grafik Tasarım Yaparak Para Kazanın başlıklı makalemizde evden tasarım işi ve evden tasarım yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

6 yorum

  1. Merhaba Benin esim Ingiliz , tekstil mufettisi emekli oldu Antalya’da yasiyoruz. Bos zamanlarini degerlendirirek gelir elde edebilecegi bir is bakiyoruz. Bize yardimci olursaniz sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*