İnternetten Fotoğraf Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Farklı şekillerde para kazanmak birçok insan için hedeflenen önemli bir istektir. Bu isteğe uygun olarak hareket etmek isteyen insanlar, kendilerini farklı hizmetler ve istekler içerisinde bulabilmektedir.

Bu yöntemlerden bir tanesi, fotoğraf çekerek ya da online olarak fotoğraf oluşturarak para kazanmak olarak bilinen yöntemdir.

Fotoğraf çekmeyi ya da Photoshop benzeri uygulamalar yardımıyla online fotoğraf oluşturmayı seviyorsanız, ortaya koyduğunuz bu ürünlerin satışı sizlere ciddi paralar kazandırabilir.

Bunun için önemli olarak görülen online uygulamaları kullanarak bu işe başlayabilirsiniz. Bu işe başladıktan sonra, ortaya koyacağınız ürünlerin taklit olmamasına ve özellikle telif hakkı konuusnda sıkıntı yaratmamasına dikkat etmelisiniz.

Telif hakkı konusunda ortaya çıkabilecek ihlalleri önlemek için yüklediğiniz ya da ürettiğiniz fotoğrafların telif haklarının kendinize ait olduğuna ve sizin tarafınızdan sahip olunduğundan emin olmalısınız. Telif haklarının da farklı seviyeleri olduğunu unutmamak gerekir. Bazı haklar, diğer insanlarca kopyalanmaya ve dağıtım yapılmasına izin veriyorken ; bu resimleri satışa çıkarmanıza ve ticari anlamda kullanmanıza izin vermeyebilir.Dolayıyla hangi hakkın uygun olduğunu özellikle dikkat etmelisiniz

                                                        

Fotoğraf satarak para kazanma konusunda daha fazla sonuca ulaşmak ve fazla paralar kazanmak istiyorsanız ; ortaya koyduğunuz fotoğraflarınız için daha yüksek fiyatlar belirleyebilirsiniz. Bunu sağlamak adına Getty Images ya da Corbis gibi bu konuda öncü olarak kabul edilen siteleri seçebilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz bu sitelerin fotoğraf kabul etme konusunda sahip oldukları şartlar daha serttir ve büyük ihtimalle bir süre çalışma yaptıktan sonra sahip olacağınız profesyonel bakışa ikna olduktan sonra fotoğraf kabule başlayacaktırlar.

Her işte olduğu gibi fotoğraf satarak para kazanma işinde de hayal kırıklığı yaşamanız mümkündür. Dolayısıyla bu tür bir iş yaparken, profesyonel bir destek almanızı ve yola o şekilde çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*