İş yerinde nasıl verimli çalışılır?

Dünyanın neresine giderseniz gidin ekonomik ve hızlı olabilmeni şartı verimli çalışabilmektir. Bu nedenle bir çok firma çalışanlarına verimli çalışabilmeleri için eğitimler ve seminerler düzenlemekteler. Sizde kendi içinizde verimli çalışabilmenin bazı kurallarını uygulayabilirsiniz. Bunun için bir çok yabancı kaynaktan yararlanabileceğiniz gibi yerli yazarlarımızın yazdığı kitapları da okumak ufkunuzu genişletebilir.

Eğitim almadan verimli çalışmanın yolları

Öncelikli olarak iş yerinde nasıl verimli çalışılır? sorusunun cevabını kendi işinizi iyi araştırarak başlamalısınız. Yaptığınız işi olduğundan daha kısa nasıl yapabilirim? Sorusuna cevap aramak ilk atacağınız adım olmalı. Gün içinde yaptığınız işleri bir excel dosyasına ya da bir kağıt üzerine yazın ve arkasından bu yazma işlemini 1 hafta boyunca takip edin bu sayede sizin zamanınızı en çok alan ayrıntılı iş neymiş bulun.

Araştırma sonrası bulduğunuz işi kendi içinde ayırın ve işin nasıl kısa yapılacağı konusunda düşünmeye başlayın. Unutmamanız gereken bir konu sizin yaptığınız işi sizden başkası daha iyi bilemez. Bu nedenle işinizin yoğunluğunu çözmek için amirinize ya da bir üst amire gitmeyin. O kişilerinde kendine ait olan işleri olduğu için sizin gibi ayrıntılı düşünemez ve size çare bulamazlar.,

Yukarıda yazılan ana maddeleri yaptıktan sonra zamanla eskiye göre daha çok boş zamanınız olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle sürekli iş yerinde nasıl verimli çalışılır? sorusunu kendinize sorun. Bu yöntemleri ister işçi ister memur olun başka kaynaklardan da araştırma yapı kolayca uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan AÖF 2015-2016 Güz Dönemi Kayıt Yenileme başlıklı makalemizde aöf başvuru 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*