İşten ayrılmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Bir girişime atılmadan önce işinizden istifa etmek mi zorundasınız? İstifa etmeden önce düşünmeniz gereken koşulları sizler için derledim.

Girişmcilik günümüzde birçok başarı örneğiyle popüler hale geldi. Gelecek yıllarda girişimlerin ekonomiye daha da can vermesi bekleniyor. Çılgınca görünen hedeflerin peşinden koşan girişimciler geleceğin mimarları haline gelecek.

Öncelikle işinizden istifa ettiğinizde mutlu olup olamayacağınız konusunda kendinize sorular yöneltmelisiniz. İşten ayrılmanın sizi mutlu edip etmeyeceği konusunda emin olun.

İşten istifa zamanlamanızın doğru olup olmadığına dikkat edin. İşten ayrılmanız sizi zor duruma sokabilir.

İşten ayrılma konusunda aile ve çevrenizden destek görecek misiniz? Destek göremeseniz ve olumsuz yorumlar alsanız dahi başarılı olabilme ihtimali her zaman vardır. Kuracağınız işi gerçekten isteyip istemediğinizi kendinize bir sorun.  Ailenizin desteğini alabilirseniz başarıya çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Yaşam tarzınızı değiştirmek konusunda kararlı mısınız?  Bir işte maaşlı çalışmak ile kendi işinizi kurmak arasında dağlar kadar fark vardır. Maaşlı bir işte güvence altındayken girişimciliğin iflasa gidebileceğini sakın unutmayın.

Kendi işinizin patronu olabilir misiniz? Maaşlı işinizde sabahın köründe işe gittiğiniz gibi kendi işinizde de gider misiniz?  Bu durumu kendinize göre irdeleyin ve kararınızı verin.

Herhangi bir iş planınız var mı? Bir roman kadar uzun bir plan yapmayacak olsanız da  satış ve pazarlama konusunda bir planınızın olması sizi daha iyi yerlere götürecektir.

Bir önceki yazımız olan Kariyer nedir? Nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*