Kodlama Öğrenerek Evden Para Kazanma

Kodlama Öğrenerek Evden Para Kazanma

Kodlama denilince gözünüzün korktuğunu görebiliyorum ancak, inanın o kadarda korkulacak bir konu değil. Üstelik elimizin altında yüzlerce öğretici yayın ve eğitim setleri varken kodlama ve kodlama öğrenmek oldukça kolaylaşıyor. Evden para kazanmak isteyenler için ciddi gelir elde edebilecekleri kodlama işi hakkında bilgi vermeye başlayalım o halde ..

Kodlama, Kodlama Dili Nedir ?

Yazılmış belli kodlama dillerini kullanarak görsel yada stil çalışmaların altyapısını oluşturmak denilebilir kısaca. Elbette bundan fazlası ancak şimdilik bu kadarını bilmek bize yeter. HTML/CSS kodlama dillerinin başlıcalarıdır. Bu dillerden herhangi birini yada tamamını öğrenerek, web arayüz tasarımlarının dökümlerini yapabilirsiniz.

HTML

Hyper Text Markup Language, yani HTML, web sayfaları oluşturmak için kullanılan, bahsettiğimiz betik dillerinden biridir. Sunucu bilgisayarın sabit diskinde .html ve .htm uzantası ile saklanmaktadır. HTML’yi sizler için şöyle de tanımlayabiliriz. Bir web sayfasını açtığınızda karşınıza ilk çıkan ekran ve üzerindeki herşey .html uzantılıdır ve ismi index.html’dir.

CSS

HTML ile yazılmış onlarda kodunuz var diyelim. Her birinin rengini, boyutunu, sayfanın neresinde, nasıl duracağını hepsine tek tek atamanın ne kadar zor olabileceğini bir düşünün. İşte tam bu noktada Cascading Style Sheets, Türkçesiyle Basamaklanmış Stil Katmanları, yani CSS devreye giriyor. Tek tek yazmanın gereken kodları, toplu olarak yazmanıza ve atamanıza olanak sağlıyor.

Peki Sıfırdan Nasıl Öğreneceğim ?

Öncelikle başta da söylediğim gibi, gözünüzde çok fazla büyütmenize gerek yok. Ancak yine de iyi bir eğitim setine ihtiyacınız olabilir. İnternette html/css derslerini rahatlıkla bulabilir ve evden para kazanmak adına ilk adımınızı atabilirsiniz. Unutmayın, kodlama öğrenmek, ofis için herhangi bir iş fırsatı da yaratabilir.

Kodlama İşinden Ne Kazanabilirim ?

Dökümü yapılmış, arayüzü farklı ve yaratıcı olan scriptler çok değerlidir. Özel olarak yazdırılabilecekleri gibi, yaptığınız kendi scriptinizi belli siteler üzerinden satabiliriz. Sattığınız script ve aldığınız kodlama yada döküm işlerine göre aylık geliriniz başlangıç için 1-2 bin lirayı bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*