Konserve Yapıp Ek Gelir Elde Etmek

Birçok ev hanımının yaptığı işlerin başında kışa hazırlık başlığı altında hazırladıkları konserveler vardır. Öyle ki her biri kendine ait bir tarif dahi çıkartmıştır. Sizinde bu şekilde bir yeteneğiniz ya da beceriniz varsa konserve yapıp satmak size iyi bir ek iş fırsatı olabilir. Yapmanız gereken ise sadece biraz araştırma yapıp gerekli prosedürleri yerine getirmek.

Yasal Olarak Konserve Yapıp Satmak İçin Gerekenler

Öncelikli olarak sağlık bakanlığının resmi sitesini ziyaret edip konserve yapabilmek için hangi belgelere sahip olmak gerekiyor onu araştırmalısınız. Aksi halde halkın sağlığını riske attığınız gerekçesiyle ceza alırsınız. Bu nedenle bu işe girebilmek için daha önce bu işi yapmış birinden tecrübelerini öğrenmek en akıllıca hareket olur. Ayrıca bu nedenlerden dolayı bu işte çok fazla rakibiniz olmayacak bu yönden şanslısınız. Gerekli izinleri aldıktan sonra gönül rahatlığıyla konserve satıp para kazanma işine başlayabilirsiniz. Ancak izni aldıktan sonra sağlık bakanlığının ara denetimlerine hazırlıklı olsanız iyi olur.

İşin İncelikleri

İlk aşamadan bu işten çok yüksek kazançlar sağlayamamanız doğal ve olması gerekendir. Bir anda çok büyük yüklerin altına girmeyin. Sattığınız kişilerin yaptığınız ürünlerden memnun olabilmesi için kalitenizi hep yüksek tutun, çünkü insanlar sizden almak yerine oldukça büyük firmaların ürünlerini almayı tercih edebilirler. Bu nedenle işe önce küçük adımlar ile başlayın sonrasında siz istemeseniz de iş hızlanacaktır. Öncelikli iyi bir araştırma yapmanız da yanlış bir kadar almanızı engeller.

Bir önceki yazımız olan Evde pasta yaparak para kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*