Maliye Uzman Yardımcılığı Sınavı Duyurusu

Devlet sektöründe çalışmak için yeni bir sınav duyurusu daha resmi internet sitelerinden vatandaşlara duyuruldu. Özellikle alan konularından KPSS sınavına giren adaylar için Maliye Uzman Yardımcılığı Sınavı iş olanağı ve kazancı bakımından oldukça ilgi çekici.

Sınav Başvuru Şartları

Öncelikli olarak 2014 veya 2015 KPSS sınavının P54, P56, P71 ve P72 puan seçeneklerinden en az birinin 80 değerinin üzerinde olması gerekiyor. Sınava çağırılacak kişiler arasından en yüksek puanı alanlar başta olmak üzere sırasıyla sınava davet edilecekler. Bu nedenle bu tür bir sınava girmek istiyorsanız en yüksek puan türünden sınava başvurmanız oldukça önemlidir.

Sınav Tarihi Ve Yeri

Ankara da yapılacak olan Maliye Uzman Yardımcılığı Sınavı 07.02.2016 tarihinde yapılacak olup adayların e-devlet portalından sınava çağırılıp çağırılmadıklarını önceden öğrenmeleri gerekir. Unutulmaması gereken bir diğer konu ise artık sınavlarda katılan adaylara sınav giriş belgesi gönderilmiyor. Bu nedenle sınava gitmeden önce giriş belgenizin çıktısını almanızda oldukça önemli. Yazılı sınavda başarılı olanlar ayrıca tarih ve zaman verilerek sözlü mülakata gireceklerini de unutmamaları gerekiyor.

Sınav Başvuru Tarihleri Ve Bazı Önemli Bilgiler

04.01.2016 ile 15.01.2016 tarihleri arasında sınava başvurular alınacaktır. Sınava katılan adayların ayrıca 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Aksi halde sınava katılma hakkınız olmuyor. Girilen sınavda başarılı sayılabilmeniz için hem yazılı hem de sözlü sınavdan en az 70 puan almanız gerekiyor. Bu puanları aldıktan sonra sıralamaya girme hakkı kazanıyorsunuz. Sıralama seviyeniz ise bu iki puanı ortalamasından çıkan değere göre hesaplanıyor.

Bir önceki yazımız olan Yüz Tanıma İle Ödeme Yapmak başlıklı makalemizde uniqul, uniqul yüz ödeme sistemi ve uniqul yüz tanıma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*