Mantar Toplayarak Para Kazanma

Günümüzde birçok insan ek iş yapabilmek için araştırma yapıyor. Siz de bu araştırmalar sonucunda kendinize göre bir iş bulabilirsiniz. Özellikle son bahar aylarında oldukça revaçta olan iş mantar toplama işidir. Birçok köylü ve şehirli boş zamanlarında kırsal bölgelerden mantar toplayarak para kazanma işini yapıyor. Bu iş için sermayeye de ihtiyacınız yok sadece şehrin gürültülü ortamından sessiz ve sakin bir ormana gitmeniz yeterli. Ayrıca bazı internet sitelerinden en çok mantar nerde çıkıyor şeklinde küçük bir araştırma yapmanız da sizi hedefinize daha çabuk ulaştırır.

Mantar En Çok Hangi Mevsimde Çıkar?

Mantar toplama kararı vermişseniz sonbaharda ve özellikle yağmur sonrasında sırtınıza yağmurluğunuz alıp kırsal bölgelere gitmelisiniz. Gittiğiniz yerlerde çalı altları ve çürümüş ağaçları kendinize hedef belirleyerek ilerlemeli ve hedefinize yani mantarın en bol olduğu yerde toplama işlemine başlamalısınız. Mantar toplamak görünüşte oldukça basit ve kazancı az bir iş gibi görünse de topladığınız mantarları semt ya da şehir pazarlarında sattığınız takdir de oldukça fazla para kazanabilirsiniz.

Mantarın Zehirli Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Bu işe başlamanın ilk kuralı öncelikle hangi mantarların zehirli hangilerinin zehirsiz olduğunu öğrenmektir. Bu işi de internet sitelerinden yapabileceğiniz gibi ayrıca bu işi yapan kişiler ile irtibata geçerek de yapabilirsiniz. Kısacası mantar toplayarak para kazanma işi için öncelikli olarak mantarların zehirli olup olmadığını öğrenebilmek için mesai harcamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Youtube ile Para Kazanma başlıklı makalemizde youtube para kazanma 2016, youtube para kazanma açma ve youtube para kazanma yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*