Masa düzeniniz karakterinizi yansıtır

Masanıza baktığınızda bir ton rapor ve ya yazı görebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızın ve ya ailenizin fotoğrafları da yer alabilir. Masanızın nasıl düzenlendiğinin sizin hakkınızda önemli bilgiler verdiğini biliyor muydunuz?

Ofis bünyesinde çalışma yöntemlerine yönelik yapılan araştırmalarda çalışanların karakter özelliklerini masa düzenlerinin yansıttığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar doğrultusunda ofislerin renkleri, masaların düzeni, çalışanların iş yapma şekilleri karakterleri konusunda ipuçları veriliyor.

Eğer masanızda biblolar, oyuncaklar varsa içinizdeki  çocuğu ortaya çıkarmayı seviyorsunuz demektir. Bu tip masa düzenine sahip insanlar işyerine ev ortamını getirmeye gayret ederler. Oyuncaklarla çalışma ortamlarına duygusal açıdan bağlanmaya çalışırlar.

Masanızda yer alan az eşya yüksek verimlilik anlamına gelir. Çalışma ortamı oldukça sade olan çalışanlar işlerine odaklanmayı sever, yüksek verimliliğe sahip olur. Eğer masada fazla eşya bulunuyorsa bu çalışanın zamanı doğru kullanamayan, düzensiz bir karaktere sahip olduğunu gösterir.  Yapılan araştırmalara göre çok eşya bulunan ofislerin verimliliği düşük oluyor. Bu doğrultuda az eşyalı bir alanda çalışmak verimliliği önemli ölçüde arttıracaktır.

Özlü söz kullananlar daha idealist bir karaktere sahip oluyor. Masasında ve duvarlarında ilham verici sözler bulunduranlar rol modeli bakımından idealist görüntüler ortaya çıkarır. Bu tür çalışanlar ilham verici sözlerle başkalarına mesaj göndermeyi severler. Bu sözler onlar için motivasyon kaynağıdır. Bu tür karaktere sahip kişiler hata yapmayı sevmezler.

Siz de masa düzeninize göre karakterinizi belirleyebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan İlk iş tecrübeniz nasıl olmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*