Meyve Salatası Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Meyve salatası yapmak oldukça keyifli ve özen isteyen bir iştir. Evde kendi kendimize yaparken bile meyveleri tabağa belli bir şekille ya da sırayla dizmeye yani onlara görsellik kazandırmaya önem veririz.

Meyve salatası yapma işlemi sırasında herkesin ayrı bir lezzet ve zevk aldığı rahatlıkla söylenebilir. Meyve salatası yapımında görselliğe hepimiz işi bilsek de bilmesek de özen gösteririz.

Bu noktada ”Peki, bunu yaparken neden para kazanmayalım?” şeklinde bir soru hemen akla geliyor.Ama öncelikle meyve salatası nasıl yapılır bunu öğrenmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor.

Hadi başlayalım o zaman.

Meyve salatasının malzemeleri için mevsim meyvelerimizi kullanmak daha çok lezzet sağlar. Vazgeçilmez olarak çilek ve muzun her salatada kullanıldığı yaygın bir gerçektir. Üzerine ise benmari usulü denilen yani suyun buharıyla çikolatayı eritip üzerine dikkatli şekilde ve yettiği kadar dökün.

Özellikle çikolata kullanımı çok önemlidir. Meyvelerin arasından akan çikolata çok ayrı bir görsellik katar ve salataya güzellik katar.

Bu şekilde salatanın hazırlanışı son buluyor.

Salatanın en fakat bekleme süresi en fazla 16 saattir. Bu süreci geçtikten sonra meyvelerde sulanma durumu olacaktır ve lezzetinde bozulma yaşanır. Bu yüzden bekleme süresini aştıktan sonra tüketmek, sağlık sorunlarına sebep olabilecektir.

Peki bu salataların satışını sağlamak ve para kazanmak nasıl olacak?

Öncelikle yukarıda anlatmış şeklinde yapmış olduğunuz numune salataları yapabildiğimiz kadar yapın.

İlk olarak bir kişilik kadar süslü ve kapaklı kavanozlar alıp her birinin içerisine eşit bir şekilde paylaştırarak güzel bir hazırlama yapalım. Bunun ardından kafelere ya da pastanelere bırakarak ya da onlardan sipariş alarak yola çıkabilirsiniz.

Salataları bir pastane ya da market yardımıyla değil de kendimiz satmak istiyorsak pazarlarda bunları günlük olarak satabilirsiniz.

Daha ileri ki aşamayı hesaba katmak isterseniz ise ; büyük marketlerin meyve reyonlarında bulunan hazır dilimlenmiş ve taze olarak yapılan meyve satış bölümündeki görevlilerle görüşüp meyve salatalarımızı onlara da sunabilirsiniz.Bu noktada kavanoz yerine daha farklı görseller kullanarak daha fazla ilgi çekici ve görüntü olarak lezzetli olan ürünler oluşturabilir ve getirebilirsiniz.

Meyve salatası konusunda sizlere önerebileceğimiz durumlar hemen hemen bu kadardı.

Tüm girişimcilere şimdiden bol şanslar ve kazançlar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*