Oyun Oynayarak Para Kazanmanın 6 Yolu

Birçok kişinin hayalini oluşturan eğlenceli para kazanma yollarından birisi de oyun oynayarak para kazanmaktır. Özellikle çocukların, genç kuşağın, öğrencilerin hatta evde oturan bayanların bile oldukça aktif olduğu video oyunlar aynı zamanda birçok gelir kapısına sahip olmaktadır. Bu sayede hem eğlenip hem de bu işten para kazanabilirsiniz. Öyle ki bu rakamlar inanılmaz meblağlara çıkabilmektedir. Özellikle turnuvalar ile yapılan yarışmalarda kazanan oyuncular 6 haneli büyük kazançlar sağlıyorlar. İşte sizlere de oyun oynayarak para kazanmak konusunda yardımcı olacak 6 yolu sunuyoruz.

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

1. Oyunları video’ya kaydedin.

oyun-oynayarak-para-kazanma-001

Eğer sizlerde oyun tutkunu bir oyuncuysanız ve birçok oyun oynuyorsanız bunları videoya kaydedip para kazanabilirsiniz. Let’s Play videoları yaparak bunları Youtube üzerinden yayınlayıp oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.  Oluşturduğunuz videolar Youtube üzerinde bir eğitici nitelik taşımalı ve video boyunca canlı yorumlar yapmanız gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde PewDiePie takma adlı kullanıcı, Youtube’dan yıllık 6 milyon 500 bin Euro kazanca sahip.

2. Oyun içi eşyaları satarak nakite çevirin.

oyun-oynayarak-para-kazanma-002

Oyun oynayarak para kazanma yollarından birisi de oyun içi eşyaların nakite çevrilmesidir. Özellikle online oyunlar içerisinde hepimizin gördüğü şeylerden birisi de oyun içinde yapılan ticarettir. RPG oyunlarında da sıkça rastladığımız reklamlardan birisi de altın satışıdır. Diablo gibi oyunlar da oyuncularının eşyalarını nakit karşılığı sattığı bir borsa tipi sistem vardır. Bir süredir bu sistem oyun üreticileri tarafından yasaklansa da oyuncu kaybedilmemesi adına eşya ve altın satışına tekrar onay verildi. Böylece oyun içinde değerli eşyaları nakit karşılığında satılmanın önü de açılmış oldu. Bu sistem sayesinde oyun üreticileri her satış üzerinden 1 dolar ve bazı komisyonlar almaya başladı. Sizlerde oyun içerisinde değerli eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.

3. Oyun makaleleri yazın.

oyun-oynayarak-para-kazanma-003

Oyun oynayarak para kazanma için kullanılan yöntemlerden birisi de oyun yazarlığıdır. Oyunlar konusunda artık uzmanlaşmışsınız, hangi item nereden çıkar, şu karakter nasıl geliştirilir hepsini biliyorsunuz. Bu bilgiler bir oyuncu için oldukça değerli olduğu için bu bilgilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. İnsanlar çeşitli sitelerde, arama motorlarında bu bilgileri aramaktadırlar. Oyunlar konusunda yayın yapan birçok web sitesi uzmanlaşmış yazarlarına belirli bir ücret ödemektedirler. Bu sitelerde yazar olarak para kazanabileceğiniz gibi kendi sitenizi, bloğunuzu açıp reklam alarak ta para kazanabilirsiniz.

4. Oyunlar üzerine e-kitap yazın.

oyun-oynayarak-para-kazanma-004

Oyun oynayarak para kazanma için kullanılan dördüncü yöntemimiz e-kitap yazmaktadır. Birçok oyun kullanıcısı oyunlarında başarılı olmanın yollarını arar. Bunun için video izler, makale okur ve çeşitli yorumları takip eder. Bir video oyun ya da çevrimiçi oyunda uzmansanız sıfırdan bir rehber oluşturarak insanların okumak isteyeceği bir e-kitap haline getirebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu e-kitabı çeşitli platformlarda ya da kendi sitenizde satarak para kazanabilirsiniz.

5. Turnuvalara Katılarak Büyük Ödülü Kapın!

oyun-oynayarak-para-kazanma-005

Oyun oynayarak para kazanma için kullanıcıların yaptığı bir diğer yolda turnuvalara katılmaktır. Becerikli ve nitelikli oyuncuların katılarak yarıştığı bu turnuvalar sayesinde oldukça büyük kazançlar elde edilmektedir. E-spor adı verilen bu turnuvalar dünya çapında gerçekleştirildiği gibi ülkemizde de yapılmaktadır. 2014 yılında League of Legends, Türkiye’de 600 bin lira ödül dağıttı. Sizlerde bu turnuvalara katılarak kendinizi gösterebilir ve ödüller kazanabilirsiniz.

6. Yeni çıkan oyunları test eden olun.

oyun-oynayarak-para-kazanma-006

Oyun oynayarak para kazanma için video üreticilerinin yaptığı yöntemlerden birisi de oyun testçiliğidir. Birçok video üreticisi oyunları piyasaya çıkmadan önce yaptıkları oyunda olabilecek problemlerin tespiti, sorunları ve oyun hakkındaki geri bildirimleri almak için oyun testçileri ile çalışmaktadırlar.  Oyun testçileri sadece sevdikleri oyunları test etmezler. Burada biraz ip, üreticilerin elinde oluyor. Onların verdikleri oyunları istedikleri yapıya göre test etmeniz gerekebilir. Bu kimi zaman yoğun ve sıkıcı bir hal alarak o oyunlardan soğumanıza da sebebiyet verebilir. Ayrıca oyun testçisi olan kişiler bir gizlilik anlaşması imzalarlar.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*