Pazarlamacıların Meslek Sırları

Pazarlama günümüzde rağbet gören alanlardan birisi. Çünkü insanlar bir ürünü alırken o ürünün ne kadar kaliteli olduğuna ek olarak insanlara nasıl sunulduğuna da dikkat ediyor. Bu anlamda profesyonel hizmet sunmak isteyen kişilerin tercihi olan pazarlamacıların meslek sırları ise daha iyi yerlere gelmeyi sağlayacak ipuçları içeriyor.

Peki, Pazarlamacıların Sırları Neler?

1.Açık Sözlü Olun!

Pazarlamacı olarak bir işe başlayacaksanız karşınızdaki insanlar sizden her zaman yalan söylemeden ya da malını/ürününü satmak için sürekli bahaneler uydurmayan insanlar bekleyeceklerdir. Bu nedenle insanlara karşı açık sözlü olup pazarlayacağınız her ürünü tüm açıklığı ile anlatın.

2.Empati Yapın!

Sizden ürün ve ya hizmet almak isteyen kişiler gibi düşünmeye başladığınızda aslında elinizdeki ürünün ya da hizmetin karşınızdaki insanın beklentilerine uyup uymadığını anlayabilirsiniz. Sadece kendinizi başkasının yerine koymanız gerekiyor.

3.Gülümseyin!

Gülümsemek her zaman sizi daha etkili ve enerji dolu gösterecektir. Bu özellik sayesinde karşınızdaki kişilerin üzerinde inanılmaz bir etki bırakacağınız gibi kendinden emin bir duruş sergilemeniz sayesinde pazarlamada sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

başarılı pazarlamacıların sırları (620 x 325)

4.Dikkatli Konuşun!

Pazarlama sektöründe sadece konuşmuş olmak için konuşmak başarıyı getirmez. Bu nedenle pazarlamacıların meslek sırları arasında yer alan konuşmayı sevmek ilkesini uygulayın. Konuşmayı sevin ancak güzel ve etkili olan konuşmayı sevin. Çok konuşmak yerine yerinde konuşun.

5.İşinize Önem Verin!

Pazarlamacılık yapmak kimi zaman insanları büyük ölçüde zorlayacak işlerden biridir. Bu nedenle sabırlı bir şekilde ilerlemek ve mesleğin ne kadar önemli olduğunu düşünmek gerekir. Eğer pazarlamacıların meslek sırları ne diye düşünüyorsanız bunun en basit cevabı meslek sevgisi olarak açıklanacaktır.

6.Pazarlama Yöntemlerini Unutun!

Pazarlamacıların meslek sırları arasında yer alan pazarlama yöntemleri aslında teoride kalan bilgilerdir. Bu bilgilerin pratik ortamda da kullanılması gerekir. Bunun için pratiğin geliştirilmesi amacıyla bol bol insanlarla içe olunmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sermaye İçin Sermaye Yaratma Cesareti : Girişimcilik başlıklı makalemizde 2016 iş fikirleri ve girişimcilik 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*