Pizza’da Girişimcilik Örneği

İsviçreli girişimci Jones Lund tarafından geliştirilen projede müşteriler sanal ortamda istedikleri resmi pizzanın üzerine çizebiliyorlar. Daha sonra müşteriler gerçek resim gibi gözüken pizzaları sipariş verip evlerinde teslim alıyorlar.

Bunun bir örneği daha önce yapılmıştı. İsmi “pizzanı tasarla” idi bu girişim ise “pizzanı boya” olarak adlandırılıyor. Bu fikirde pizzaların içindeki malzemeyi seçmekten daha farklı işlemler var.

Merkezi New York olan “pizzanı boya” projesi Lund’un diğer projesi olan “boya atölyesi” girişiminden doğdu.  Bu projeyle kullanıcılar sanal ortamda resim çizecekleri bir platform oluşturuluyor ve güncellenen fiyatlarla eserlerini satabiliyorlar. “Pizzanı boya” projesi ise kullanıcılara dijital bir tuval sağlamakta. Bunun sayesinde ziyaretçiler istedikleri resimleri pizzanın üzerine çizebiliyorlar. Hogwarts, Kedili Pizza, Don  Pepperoni, Mona Pizza internet sitesinde sürekli sergilenenler arasındadır. New York’ta yer alan Original Ray’z Pizza ile yapılan ortaklık ile müşteriler kendi çizdikleri pizzaları sipariş edip yiyebiliyor. 18 inç – 45 cm. pizzaların fiyatları 31-64 dolar arasında değiştirmekte.

 

Bir önceki yazımız olan Sermaye İçin Sermaye Yaratma Cesareti : Girişimcilik başlıklı makalemizde 2016 iş fikirleri ve girişimcilik 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*