Sarmalık Asma Yaprağı Satarak Evden Para Kazanma

Ticari zekanızı konuşturabileceğiniz bir iş fikrine mi ihtiyacınız var ? Özellikle evden para kazanmak ve gelir elde etmek isteyen ev hanımları için çok uygun bir fikir sunmak isteriz. Üstelik gün içinde yapmanız gereken işlerden de geri kalmadan, hem kendinize hem de cebinize zaman ayırarak gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı ? Buyrun anlatalım ..

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Sarmalık Asma Yaprağı Nedir ?

Zeytinyağlı sarmayı öyle herkes yapamaz bunu kabul edelim. Sarma yapmak el emeği ve incelik ister. Ama daha da önemlisi hangi asma yaprağını kullandığınızdır. Geniş bir yemek kültürüne sahip ülkemizde sarmalık üzüm ve asma yaprağı bulmak çok zor bir iş değil ama nerenin yaprağı olduğu önemli. En meşhur ve güzel sarmalık asma yaprakları Tokat ilimizde toplanır. Toplama işleminden sonra Tuzlu yada tuzsuz olmak üzere iki çeşit olarak salamura yapılır.

Peki Sarma Yaprağı İle Nasıl Para Kazanacağım ?

Genelde evde kazanmak olarak bakıldığında sarma yaprağının satışı değil de, bizzat evde zeytinyağlı sarmalar yaparak bu sarmaların satışı söz konusu olabilir. Ancak bu kez satışını yapacağımız ürün sarmanın hammaddesi olan sarma/üzüm yaprağı. Bu sarma ve üzüm yapraklarını olabildiğince ucuz olarak üreticiden, yaprakları toplayarak salamura etmiş bağcı yada köylülerden almamız gerekli. İnternet üzerinden satışının yapıldığı siteleri bulup edinebilirsiniz ancak bizim önerimiz, daha da ucuz ve kaliteli olması açısından bizzat üreticinin kendisini bulmanız. Kaynağımızı, yani salamura şeklinde yapraklarımızı aldıktan sonra, ürünlerimizin satışını nerede yapacağımıza karar vermemiz gerekli. Alışılmış butik mağazaları gibi instagramdan satabileceğiniz gibi, işe eşinize dostunuza satmakla da başlayabilirsiniz. Tokat yaprağı ve yapılan zeytinyağlı sarmaların lezzeti eşsizdir. İyi bir ticari zeka ile alış ve satış oranları üzerinden ciddi gelirler elde edebilir ve evden para kazanmaya başlayabilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*