Solucan Gübresi Üreterek Evde Para Kazanma

İnternet işleri pek bana göre değil, hem el emeği, hem hobi, hem de elimi toprağa koyacağım bir işim olsun, üstüne gelir getirsin diyorsanız tam size göre bir iş önerimiz var. Solucan gübresi üretimi yaparak evden yüksek gelir elde edebilirsiniz. Üstelik hammaddesi bedava ve öyle ürün bozulma derdinizde yok. Nasıl mı ? Buyrun anlatalım..

Evde iş imkanı sağlayan diğer işlere ulaşmak için tıklayınız!

Solucan Gübresi Üretimi Nedir, Ne Değildir?

Yeni gelişen sektörlerden biri olan solucan gübresi üretimi yüksek sermaye gerektirmeyen, fazla elemana gerek duymayan, elini toprağa değdirmekten çekinmeyecekler için keyifli ve kazançlı bir iş fırsatı. Toprağa zarar veren kimyasal gübrelerin yanında, doğal solucan gübreleri ve üretimi oldukça değerlidir. Ancak gelgelelim, her solucanla bu iş yapılmıyor elbette. Kırmızı Kaliforniya Solucanı Eisenia Foetida ve Eisenia Andrei cinsi solucanlar gerekli. Bu solucanlar atıkları yiyerek sindirim sistemlerinden geçiriyor ve dışkı olarak çıkartıyorlar. Yedikleri atıklar, yani hammadde ise bedava. Çünkü sebze, meyve ve yiyecek atıklarınızı bu noktada değerlendirebilirsiniz.

Nasıl ve Nerede Üretilir?

Elektrik ve suyu olan belli bir metre kare alanı üretim için belirleyebilirsiniz. Bunun yanında bir adet reaktör ve tabii ki ilk sefer için 150 bin adet Kırmızı Kaliforniye Solucanıyla işe başlayabilirsiniz. Beş ay sürecek olan sürecin sonunda 1 ton’a yakın solucan gübresi üretmiş oluyorsunuz.

Peki gelir ne kadar?

Sabır ve gayretle solucan gübresi üretimi sonucunda, bugün kendi solucan gübresi üretim tesisini kurmuş ve milyonlar kazanan üreticiler bulunmaktadır. İşin püf noktasının sabır olduğunu bir kez daha hatırlamakta fayda var. Gayretinizle birlikte evde çok ciddi meblalar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına İşi ( Güncel ) başlıklı makalemizde evde kına işi, Evde kına işi veren firmalar ve evde kına işi veren firmalar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*