Stock Fotoğraf ile Para Kazanmak

Stock fotoğrafçılığı yaparak para kazanabilirsiniz.Eğer fotoğraflarla aranız iyiyse bu çektiğiniz kaliteli fotoğrafları birer iş fırsatına çevirebilirsiniz.

Stock fotoğrafçılık yaparak para kazanabilirsiniz.Eğer fotoğraflarla aranız iyiyse bu çektiğiniz kaliteli fotoğrafları birer iş fırsatına çevirebilirsiniz.Stock fotoğrafçılık ile çektiğiniz videoları lisanslayıp insanların kullanımına ücretli açabilirsiniz.Böylece insanlar sizin çektiğiniz fotoğrafları web sitelerinde,sosyal medya hesaplarında,e-kitaplarında vs.ihtiyaç duydukları her alanda kullanabilirler.Sizlerde tutkuyla yaptığınız bu işi bir kazanç kapısına dönüştürebilirsiniz.

Stock fotoğrafçılığı için profesyonel bir makinenizin olmasına gerek yok.Kullandığınız cihazın net çekimler yapması yeterlidir.Çektiğiniz fotoğrafları istockphoto,shutterstock gibi popüler stock fotoğraf sitelerine gönderip satabilirsiniz.

Stock fotoğrafçılığında iyi bir kazanç elde etmenin püf noktalarından birisi de trend fotoğraflar çekmektir.Son dönem çekilen trend olmuş fotoğrafları inceleyin ve ona göre sizde bir çekim planı yapın.

Stock Fotoğrafçılığı İçin İzlenecek Adımlar:

  • Trend fotoğrafları araştırın ve ne üzerine çekmek istediğinize karar vererek çekim planı oluşturun.
  • Çekim mekanına gidip çekimlerinizi yapın.
  • Bir dosya oluşturun.
  • Yukarıda vermiş olduğumuz siteler gibi stock fotoğrafçılık sitelerine üye olup ve fotoğraflarınızı göndererek artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Stock Fotoğrafçılığı İle Ne Kadar Kazanırım?

Çektiğiniz fotoğrafın talebine göre birkaç cent ve onlarca dolar arasında değişir.Rekabetin çok olduğu bir alan diyebiliriz.Bu bakımdan trendlere yönelik fotoğraflar çekmeniz önemli diğer türlü istediğiniz rakamlara ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz.Ödemeler genellikle indirme başına yapılır.Fotoğraflarınızı kurumsal müşterilere satmanız halinde daha iyi gelirler elde edersiniz.Görünürlüğünüzü arttırmak için birden fazla stock sitelerine üye olun.

Bir önceki yazımız olan Blog Yazarak Para Kazanmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*