Türk Telekom Pilott Nedir?

Bilgi teknolojileri ve iletişim sektörünün lideri olan Türk Telekom’un, girişimcileri desteklemek amacıyla geliştirdiği bir programdır. Türkiye’de bir ilk olan bu program sayesinde, aldığınız destekle, fikirlerinizi, hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Toplam 12 hafta süren ve iki fazdan oluşan program, senede iki sefer düzenlenir. Ayrıca eğitimler silikon vadisi bünyesinde de verilebiliyor.
Program İşleyişi Hakkında Bilgiler
Başvuru Aşaması: Türk Telekom’un Pilott sitesinde yaptığı duyurudan sonra, belirlenen tarih aralığında, ilgili pilot tt sitesi üzerinden başvurunuzu yapabildiğiniz gibi ttnet yönlendirmesi ile de başvuru formuna ulaşabilirsiniz.. Ayrıca buradan Türk Telekom Pilott nedir? Süreç nasıl işler vb. konuların da daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
Ön Eleme: Yapılan başvurular doğrultusunda, değerlendirme yapılır ve uygun olan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Seçilen adaylar 2 hafta sürecek olan 1.Faz’ a başlamaya hak kazanırlar.
1.Faz Hızlandırma Programı: Girişimcilerin sunacakları fikir veya ürün doğrulaması yapılır. 2 haftalık eğitimin ardından girişimcilere 5’er dakikalık sunumlarla, jüriye, örnek modellerini anlatırlar ve başarılı girişimciler 2.Faz’a katılmaya hak kazanırlar. Türk Telekom çalışmaların daha rahat yapılabilmesi icin gerekli tüm ekipmanların olduğu bir ofis tahsis eder.
2.Faz Hızlandırma Programı:2.Faz ‘a katılmaya hak kazanan girişimcilere 10 bin TL lik çekirdek sermaye verilir. 10 haftalık yoğun bir sureci kapsar. Yalın Girişim, İş Modeli Oluşturma, Girişim Finansı konularında eğitim verilir. 2.Faz’da yine uzmanlar girişimlere sürekli feedback verirler. Bu surecin sonunda girişimcilerden fikirleri doğrulanmış “Ana fonksiyonlara sahip ürün” çıkarmaları talep edilir. Sunulan demo sonucunda derecelendirme yapılır ve dereceye göre sırasıyla 60-30-10 bin TL lik sermaye ve silikon vadisi ’ne gezi hediyesi verilir.

Bir önceki yazımız olan Tübitak Üniversite Düzeyi Girişimcilik Yarışması başlıklı makalemizde Girişimcilik, tübitak ve yenilikçilik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*