Uçan Robot Garsonlarla Servis

Teknolojide iş fikirleri hepimizi şaşırtmaya devam ediyor. İngiltere’de bulunan restoranda, yemekler masaya uçan robot garsonlar tarafından servis ediliyor.

YO! Sushi adlı girişim firması restoranlarına gelen müşterilerine servis yapmaları için iTray adını verdikleri uçan robot geliştirdiler. Suşi zincirlerinin Londra’da bulunan Soho şubesindeki müşterilere, Wifi kullanılarak İpad ile uzaktan kontrol edilebilen uçan robotlar garsonluk yapıyor. Müşteriler ise bu ileri teknolojiyi deneyimlemenin keyfini yaşıyorlar. Uçan aracın üzerinde bulunan tepsiye konulan yemekler, araca yerleştirilen kamera yardımı ile müşterinin masasına gönderiliyor. Hızı saatte 40 km’ye kadar ulaşan garson robotlar sayesinde yemeğin sıradan bu garsondan daha hızlı sunulmasına olanak sağlıyor.

Yemek sunmak için ilginç bir araç olan iTray ile müşterilerinize bu harika deneyimi yaşatabilir ve onlara eğlenceli bir zaman geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Eğer Soho şubesinde verim elde edilebilirse bu uygulamanın diğer şubelerde de başlatılması düşünülüyor.

Müşteri memnuniyeti ön planda bulunan bu aracı sizlerde kendi girişimlerinizde kullanmaya ne dersiniz?

 

Bir önceki yazımız olan Pratik Hava Yatağı başlıklı makalemizde hava yatağı, şişme yatak ve windcatcher hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*