Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi

Özellikle girişimci bir ruha sahip insanlar sürekli yeni iş fikirleri üretmekle meşgul. Sizde bu insanların sınıfına dâhilseniz yeni iş fikir üretmede harcadığınız süreyi girişimcilik eğitimleri alarak kullanabilirsiniz. Özellikle iletişim çağının doruklarında olduğumuz bu günlerde insanların yeni iş fikirlerini ve ne yapmaları gerektiğini anlatan eğitimler veriliyor. Bu eğitimleri alarak yapmayı düşündüğünüz ya da planladığınız işleri daha bilgili ve verimli şekilde kurabilirsiniz.

Girişimcilik Eğitimlerini Nerden Alırım?

Bir çok firma size ve sizin gibi girişimcilere yaşadıkları tecrübeleri ve yeni iş fikirlerini eğitim adı altında toplayıp anlatıyor. Bu firmalar ile oldukça kolay bir şekilde iletişime geçebilir ve verdikleri eğitime dâhil olabilirsiniz.

Verilen eğitimlerde öncelikli olarak iş planı yapmak öğretilir. Daha sonra ise daha iyi ve üretken bir iş kurabilmeniz için size yaratıcılık egzersizleri verilerek kendinizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi Veren Yerler

İŞKUR ve KOSGEB ortaklığında gerçekleşen eğitim programlarına dahil olarak ücretsiz girişimcilik eğitimi alabilirsiniz. Uygulamalı olarak anlatım yapılan program toplamda 70 saatlik bir program olduğu için bir haftanızı bu kursa ayırmanız gerekiyor. Bu kurs ücretsiz olduğu gibi katılım için belirli bir şartı da kapsamanıza gerek yok. Verilen bütün derslere girdiğiniz taktirde yapmak istediğiniz iş için İŞKUR tarafından karşılanan geri ödemeli yada geri ödemesiz kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz girişimcilik eğitimi kursuna dahil olduğunuzda size ek olarak 20 TL harcırah verildiği gibi kurs günlerinde İŞKUR tarafından günlük sigorta kapsamına dahil oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Büyük Bir İş Kurmak başlıklı makalemizde büyük bir iş kurmak, girişimci ve Girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*