Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Türkiye’nin 1994’te müşterilerini uygun şartlarda konut sahibi yapmak amacıyla kurulan ilk özel bankasıdır. Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na olan borçlarından dolayı 28 Eylül 2005 tarihinde %51’lik hissesini Koç Holding’e bağlı Koç Finansal Hizmetler’e satmıştır. Türkiye’nin en büyük 4. özel bankası olarak 10,9 milyon müşterisi vardır. Daha sonra Koç Finansal Hizmetleri’nin, UniCredit’le olan eşit ortaklık hissesiyle  %81,80’lik kısmına sahiptir ve kalan %18,20’lik hisse ise halka sunulmuştur. Yapı Kredi yurt dışı ve yurt içi bankacılık hizmetlerinde öncü bir finansal kurumdur. Türkiye içinde 854 şubesi ile müşterilerine hizmet veren Yapı Kredi bireysel bankacılık, KOBİ bankacılığı ve kartlı ödeme sistemleri gibi  bankacılık işlemleri ile birlikte kurumsal ve ticari bankacılık adı altında yönetilmektedir. Yapı Kredi’nin müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak gençlerden seyahati seven müşterilerine kadar herkes için isteklerini gerçekleştirme imkanı sunan  kredi kartları bulunmaktadır.

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu nasıl yapabilirim?

1-  Şubelere sadece gelir belgeniz ile gitmeniz  başvurunuz için yeterli olacaktır.

2-  İnternet sitesi olan www.yapıkredi.com.tr adresinden bankacılık hizmetleri sekmesine tıklayarak Kartlar bölümünden kredi kartı başvurusu yapılmaktadır.

3- Yapı Kredi, Mobil uygulaması olan World Mobil üzerinden başvuru kabul etmektedir.

4-  İstediğiniz kredi kartının adını ve T.C. kimlik numaranızı 4421’e kısa mesaj göndererekte yapılabilir.

5-  Yapı Kredi’nin çağrı merkezi aracılığıyla 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralarını tuşlayarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ÖSYM'nin Sınavlarına Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*