Yapı Kredi Bankası Kredilerine Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi bankası halkın  kolay ve uygun şartlar altında konut sahibi olabilmesi amacıyla kredi vermek için 1944 yılında  kurulmuştur.  Bir dönemde yaşanan finansal sıkıntılar nedeniyle %51’lik hisse oranıyla Koç Holding Finansal Hizmetlere bağlıdır. Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliği bulunan Yapı Kredi 925 şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. En büyük 4. özel bankası olarak kredi kartlarının yanında ise kredileri ile müşterilerini düşünerek hizmetlerini sunmaktadırlar.  İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi başta olmak üzere çeşitli kredileri bulunmaktadır.  Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade imkanı ile ihtiyaç kredisine, 120 aya varan vade imkanı ile konut kredisine ve 48 aya varan vade imkanıyla taşıt kredisine kolayca başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi kredilerine nasıl başvurabilirim?

1- Yapı Kredi bankasına ait bütün şubelere gerekli belgelerinizle giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi, gelir belgeniz, son döneme ait herhangi bir faturanız veya ikametgah belgesi  krediniz için yeterli olacaktır. Alacağınız krediye göre belgelerde değişiklik bulunabilir.

2-  İnternet şubesi aracılığıyla başvurabilirsiniz.

3- İnternet bankacılığı müşterisiyseniz Yapı Kredi’nin sitesinden giriş yaparak başvurabilirsiniz. Müşterisi olmayanlarsa şifre alarak başvurabilirler.

4- Mobil Bankacılık uygulaması Yapı Kredi Mobil üzerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

5- Telefonunuzdan 4411’e istediğiniz kredi türü ile SMS gönderek başvurabilirsiniz.

6- Yapı Kredi bankasına ait ATM’lerden başvuru kabul edilmektedir.

7- Müşteri İletişim Merkezi numarası olan 444 0 444 numarasını arayarak yetkililer tarafından yönlendirilerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredilerine Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*