Youtube ile Para Kazanma

Son yıllarda evden para kazanma yöntemleri denince başı çeken bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyoruz. Bilindiği üzere sosyal paylaşım sitelerinde video paylaşımları aldı başını gidiyor. Sadece facebook hesabımızda bile günde birkaç kez karşımıza çıkan kedi videolarından para kazanabilirsiniz. Elbette facebook’ta değil. Video paylaşım sitesi Youtube’a video yükleyerek, izlenme ve reklam gelirleriyle ciddi kazançlar eldebilirsiniz.

Youtube Kanal Oluşturma

İşe ilk olarak bir Youtube kanalı oluşturarak başlıyoruz. Bunun için yalnızca bir ‘gmail’ hesabına sahip olmamız yeterli. Youtube üzerinden gmail hesabımızla kanal oluşturuyoruz ve artık video yükleyerek para kazanmaya başlayabiliriz!

Ne Tür Videolar Yüklemeliyim ?

Kanalınızı oluşturdunuz, heyecanla birkaç video yüklediniz ama izlenmeler çok düşük. Bu işe yeni başlayan herkesin yaşadığı sorun bu endişe etmeyin. Yapmanız gereken kanalınız için bir içerik belirlemek. Eğer video yüklemeye başlamadan önce kendinize bir kategori belirler ve bu kategoriye ait videoları kanalınıza yüklerseniz işe doğru bir adımla başlamış olursunuz. Çünkü bugün itibariyle Youtube aynı konuda dahil binlerce hatta milyonlarca video barındırmaktadır. Bunların içinden izleyicinin sizin kanalınıza yada videolarınıza ulaşması için kanalınız için tek bir kategori belirlemek faydalı olacaktır.

İzlenme Geliyor Peki Paramı Nasıl Alacağım ?

Videolarınız izlenmeye, kanalınız takipçi kazanmaya başladıktan sonra, reklam tıklamalarınıza ve izlemin oranınıza ait gelen ücret Google Adsense hesaplarına iletilir. Bu nedenle bir Adsense hesabı edinmeniz ve hesabı youtube kanalınızla uyumlu hale getirmelisiniz.

Tüm bu adımlarda tamamlandıktan sonra video yüklemeye, videolarınızı sosyal medyada paylaşmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, youtube’a video yükleyerek para kazanmak zaman isteyen bir iştir. Gelir anlamında ise sizi kesinlikle memnun edecektir zira bugün bu ek işi yaparak milyon dolarlar kazanan ‘Youtuberlar’ bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı İçin Ek İş Fırsatları başlıklı makalemizde 2016 ek iş, 2016 ek kazanç ve yılbaşı ek kazanç hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*