Ziraat Bankası Bankkart’a Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası Bankkart nedir?

 Ziraat Bankası devlet bankaları arasında en çok müşteriye sahip olan bir finans kurumudur. Bu kuruma bağlı olan Bankkart kredi kartı değildir, Ziraat Bankası vadeli yada vadesiz hesabınızla ilişkili bir hesap kartıdır. Bankkart ile günün her saatinde istenilen yerde paranızı kullanma ve alışveriş yapma olanağına sahipsinizdir. Bankkart sayesinde, herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden, para çekme, başka bir hesaba havale, EFT ya da hesaplarınız arasında işlem yapabilirsiniz. MasterCard/Maestro , VISA Electron  veya TROY amblemi olan dünyadaki bütün ATM’lerden para çekebilirsiniz. Ayrıca Bankkart’ı  hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda internet üzerinden alışveriş yaparken de kullanabilirsiniz.

Bankkart’a nasıl başvurabilirim?

1-  Ziraat Bankası müşterisiyseniz bütün illerimizde bulunan Ziraat Bankası şubelerimize şahsen giderek başvurabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz öncelikle bir hesap açma talebinde bulunmanız gerekiyor.

Hesap açmak için 18 yaşında olmanız ve sadece T.C. nüfus cüzdanınızın yanında olması yeterlidir.

18 yaş altı bireyler ise ebeveynleri ile giderek başvuru yapabilmektedirler.

2-  Ziraat Mobil  uygulamasını telefonunuza indirdiğiniz takdirde sistemde bulunan telefon numarası üzerinden giriş yaparak Bankkart’a başvurabilirsiniz.

3- Bir diğer başvuru yöntemi ise www.ziraatbank.com.tr sayfasındaki İnternet Şubesi bölümüne bilgilerinizi girdikten sonra  Bireysel – Kartlar sekmesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

4-  Ayrıca 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi çağrı numaralarını arayarak da Bankkart başvurusu yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*