Ziraat Bankası Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası A.Ş.  1863 yılında Memleket Sandıkları adı verilen tefecilik anlayışını engellemek için kurulan ilk kooperatif sisteminden esinlenilerek kurulmuştur.  Türkiye’de bulunan 3 kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası her dönem içinde faaliyetlerini sürdürebilmeyi amaç edinmiştir.  Gerek savaş dönemindeki zorluklara rağmen çiftçilere yardım etmesi gerekse tarımın ilerlemesi için elinden geleni yapmıştır.  Türkiye’nin en eski ve en büyük bankalarından biri olarak o dönem şartları içerisinde sadece çiftçilere yardım etmeyi hedeflemiş olsa da şu anda halktan her kesim insana kapılarını açmışlardır. Özellikle müşterilerinin kullanımına sunduğu çeşitli kredi kartları sayesinde daha rahat ve size özel bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlar.  Bu hizmete ek olarak Ziraat Bankası, müşterilerinin her işlem için ayrı kart taşımaları yerine Bankkart, Bankkart Gold ve Bankkart Platinum adı altında banka kartını ve kredi kartını tek bir kartta birleştirmiştir.  Hangisi kullanacağınıza ise  POS makinelerinden ve ATM’lerden kartınızı taktıktan sonra gelecek ekrandan  seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası  kredi kartına nasıl başvurabilirim?

1-  Türkiye’de bulunan şubelerden herhangi birine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

2- Web sitesi adresi üzerinden  kredi kartınıza başvurabilirsiniz.

3- Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi müşterisiyseniz bu kanallar aracılığıyla başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

4- Ziraat Bankası, ATM’leri üzerinden de başvuru kabul etmektedir.

5-  SMS Bankacılığı adı altında talep ettiğiniz işlemi yazarak 4747’ye SMS göndermeniz  başvurunuz için yeterli olacaktır.

6- Çağrı merkezi numarası olan 0850 258 00 00 arayarak  yetkililerin yardımları ile birlikte  kredi kartınıza başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halkbankası Parafcard'a Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*